.

Rio de Janeiro Belediyesi, Hazinesinin %1’i ile Bitcoin Yatırımı Yapacak

Eduardo Paes, Rio de Janeiro’nun hazine rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e (BTC) yatırmak istediğini açıkladı. Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes, şehrin hazinesinin %1’ini Bitcoin (BTC) varlığı olarak tutmak istiyor. Rio de Janeiro kripto para birimini bir değer aracı olarak satın alan ilk Brezilya şehri olacak.

Rio, Bitcoin (BTC) Akımına Katılacak

Belediye Başkanı Eduardo Paes, Bitcoin (BTC) destekçisi Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile bir konferansta konuyu tartışırken Rio İnovasyon Haftası’nda kripto piyasası ile ilgili planlarını sundu.

Paes, “Kripto Rio’yu başlatacağız ve hazinenin %1’ini Bitcoin’e yatıracağız” dedi.

Suarez Miami’yi bir kripto para birimi merkezine dönüştürme çabalarına övgüde bulundu. Şehrinin Hazine rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e yatırma fikrine açık olduğunu söyledi .

Rio dijital varlık endüstrisi için Güney Amerika’nın merkezi olmayı hedefliyor. Paes:

“Rio de Janeiro, Güney Amerika’nın teknoloji başkenti olmak için gereken her şeye sahip. Rio İnovasyon Haftası, şehrin çalışmak, yaşamak ve yenilik yapmak için mükemmel bir yer olarak imajını güçlendirmeye geliyor.” dedi

Rio de Janeiro, Brezilya’nın finansal kalbi olduğu için olası Bitcoin (BTC) kabulü, birincil kripto para biriminin geliştirilmesi için büyük bir adım olarak kabul edildi. Rio ekonomisi aynı zamanda Latin Amerika bölgesinde küresel olarak en hızlı büyüyen ekonomilerden biri.

Paes, Bitcoin (BTC) yatırımı yapanların vergilerinde %10 indirim yapmayı planlıyor. Geçen yıl Miami’nin lideri benzer vaatlerde bulundu ve Miami sakinlerinin vergilerini dolar yerine Bitcoin (BTC) olarak ödemelerine izin vereceğini söyledi.

Brezilya’da Devlet Çalışanları Maaşlarını Bitcoin (BTC) Olarak Alacak

Rio de Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes, Bitcoin’i benimsediğini ifade eden ilk Brezilyalı politikacı değil. Kasım 2021’de kongre üyesi Luiz Goularte Alves , kamu ve özel sektör çalışanlarına Bitcoin (BTC) ile ödeme yapılmasını sağlayan bir yasa tasarısı önerdi .

Paes; “Bu Kanun, işçinin ücretinin bir kısmının isteğe bağlı olarak kripto para birimleri aracılığıyla ödenebileceğini mümkün kılıyor” dedi.

Tasarıya göre, çalışanlar maaşlarının ne kadarını kripto para ne kadarını Brezilya Reali olarak istediklerini seçebilecekler.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar