test

.

Ripple, SEC ‘in Asılsız Suçlamalarını Mahkemeye Taşıyor!

SEC ‘in, Ripple ‘ın çalışma ortakları ile iletişme geçerek , ABD hukuk mahkemesi kurallarını ihlal etmekle suçlayan yeni bir önergeyi sundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC). San Francisco merkezli firmanın iddia ettiği yeni bir mahkeme önergesine göre. Yabancı ortakları ile Ripple’dan izinsiz bir şekilde iletişime geçiyor.

ABD merkezli Blockchain firması Ripple Labs, düzenleyicinin ortaklarını korkutmak için gözdağı taktikleri uyguladığını iddia etti. Daha önce, ABD SEC Ripple’a kayıtsız güvenlik sunduğu için dava açmıştı.

Ripple’ın Hukuk Departmanı, Önergeyi Sundu

Ripple, dosyasında ABD mali düzenleyicisinin federal kuralları ihlal ettiğini iddia etti.

Bu gelişme, Ripple’ın yöneticilerinin ve davadaki sanıkların SEC davasını reddetmek için bir dilekçe iletmesinde 1 hafta sonra geldi.

Ripple’ın Hukuk ekibi, önergeyi New York’un Güney Bölgesi’nde sundu. Önergede, “Sanıklar adına, SEC’in bu davada araştırma yapmak için SEC’in dava öncesi soruşturma araçlarını açıklanmayan ve yaygın bir şekilde kullanmasıyla ilgili kural ihlalinden” bahsedildi.

Ripple, SEC’in denizaşırı kuruluşlardan belge almak için en az 11 MOU talebinde bulunduğunu kabul ettiğini iddia etti.

Ripple, SEC’in Ripple ve Yöneticilerine Bildirimde ,Bulunmayı Reddettiğini İddia Ediyor

Ripple tarafından sunulan önergede SEC’in yöneticilerine bildirimde bulunmayı reddettiği ve federal kuralları ihlal ettiği iddia ediliyor.

Önergede,”SEC, Mutabakat Muhtırası taleplerinin” özünü “paylaşmayı kabul ederken, talepleri kendileri veya yabancı düzenleyicilerle ilgili yazışmaları sunmayı reddediyor, ayrıcalık talep ediyor ve benzer şekilde Davalılara gelecekteki talepler hakkında bildirimde bulunmayı reddediyor.”

Blockchain firması, Yargıçtan SEC’den bekleyen MOU taleplerini yabancı düzenleyicilere geri çekmesini talep etti.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar