.

Ripple ve Solana Fiyat Analizi: Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Ripple ve Solana fiyat analizi : Ripple, bu hafta başında 0,86 dolara kadar geriledikten sonra, Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi ile birlikte yazının yazıldığı sırada 1 dolara ilerliyor.

1 doların üzerinde teyit edilmiş bir kırılma, yükseliş momentumuna güven katacaktır; fakat 1.2 dolarda daha fazla direnç bekleniyor.

Kripto para piyasası, geçen Pazar gününden bu yana sert düşüş ile uğraştıktan sonra geri dönüş yapıyor. Yatırımcılar, özellikle Evergrande’nin mali destanının sarsılmasıyla birlikte, son birkaç gündür temkinli davranıyorlar.

Bununla birlikte, neredeyse tüm kripto paralar yükselişte ve bazı altcoinler etkileyici çift haneli kazançlar sağlıyor. Örneğin, Polkadot %17 artışla 32 dolardan işlem görürken, Solana 24 saat içinde %16’lık bir büyümenin ardından 150 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin 40.000 dolardan toparlandı ve 44.000 doların üzerine çıktı. 45.000 doları aşan doğrulanmış bir kırılma, yükseliş trendini 48.000 dolara taşıyacaktır. Benzer şekilde, Ethereum, Ağustos ayının başından bu yana ilk kez 2.650 doları tekrar ziyaret ettikten sonra 3.125 dolardan işlem görmek için yükseldi.

Ripple Fiyat Analizi (XRP)

Ripple, desteği 0,86 dolardan savundu ve daha sonra 0,95 dolardan güçlü bir dirençle karşılaştıktan sonra 0,9 doların üzerine çıktı. 100 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) tarafından sağlanan desteği tutma yeteneği, çarşamba günü istikrara geçişi sağladı.

Yatırımcılar düşüşü satın almak için avantaj sağladı ve XRP’yi 200 günlük SMA’da 0,95 dolar civarındaki engeli aşarak destekledi. Sınır ötesi para transferi tokeni daha sonra yükseliş ayağını 1 dolara genişletti ve şu anda 1.004 dolardan işlem görüyor.

Boğalar momentumu geri kazandıkça, XRP için tercihen 1 doların üzerinde kalmak için daha yüksek destek savunulmalıdır. Yalnızca bu seviyenin ötesinde onaylanmış bir kırılma, 1,2 dolara yükselişi doğrulayacaktır. Daha büyük bir satıcı tıkanıklık bölgesinin 1,2 dolarda beklendiğini ve bunun Ripple’ı 1,4 doların üzerine çıkarma arzusunu geciktirebileceğini veya sabote edebileceğini unutmayın.

Yatırımcılar, MACD’nin hala ortalama çizgisinin altında olduğunu unutmamalı. 12 günlük EMA 26 günlük EMA’nın üzerine çıktıkça yükseliş trendi güçlendirilecek.

Solana Fiyat Analizi (SOL)

Bu akıllı kontrat tokeni, 7 Eylül’de 214 dolardan yeni rekor seviyelere ulaştığı düşünüldüğünde 116 dolara gerilemişti.

Yazının yazıldığı sırada, SOL 150 doların üzerine çıkma savaşının ortasında 148 dolarda sallanıyor. %61.8 Fibonacci seviyesi yukarı yönü kapatıyor. Solana, yükseliş trendini 170 dolara doğrulamak için günü bu çizginin üzerinde kapatmalıdır.

Tradingview SOL/USD fiyat grafiği

Satış baskısı yoğunlaşırsa, Solana %50 ve %38.2 Fibonacci seviyelerinde destek arayacaktır. Yatırımcılar hala düşüş eğiliminde olan MACD’yi görmezden gelemezler ve bu nedenle dikkatli olunması gerektiği vurgulanabilir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar