.

Ripple (XRP), BAE Merkezli Al Ansari Exchange ile Ortaklık Kurdu

Ripple (XRP), yapılan açıklamaya göre Dubai merkezli döviz ve para transferi şirketi olan Al Ansari Exchange ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık kapsamında BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) ve Malezya arasında bir havale koridoru oluşturma adına RippleNet Cloud’u kullanılacak.

Al Ansari Exchange aracılığıyla yapılan transferler, Malezya merkezli bir fintech girişimi olan MoneyMatch tarafından alınacak.

Ripple’ın Cloud hizmeti sayesinde BAE’da faaliyet gösteren Malezya kökenli işçiler, saniyeler içerisinde Malezya’daki ailelerine ödeme gönderebilecek.

Al Ansari Exchange ilk etapta havalelerin Malezya Ringgitine gönderilmesini sağlayacak. Daha sonra ödemelere Avustralya doları ve Brunei doları da eklenmesi planlanıyor.

Ripple’dan Navin Gupta, Al Ansari Exchange’in MENA bölgesinde yer alan en uzun süreli borsalardan bir tanesi olduğunu söyledi:

“Al Ansari, ağlarını genişletmeye ve müşterilerine en iyi finansal hizmeti sağlamak için yeni teklifler geliştirmeye odaklanan, bölgedeki en uzun soluklu borsalardan bir tanesidir” MoneyMarch ile yapılan bu ortaklığı bu vizyonun bir parçası olarak görüyoruz. RippleNet Cloud ile sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için ortaklık yapmaktan ötürü son derece heyecanlıyız”

Ripple için BAE, en önemli pazarlardan bir tanesidir. Şirket geçtiğimiz kasım ayında da Dubai’de bir bölge merkezi açtı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar