.

Ripple (XRP) Finans Devi QNB İle Ortaklık Kurdu! İlk Bölge Türkiye

Ripple (XRP), blockchain teknolojisiyle yeni bir havale hizmeti başlatmak için, kendisine bağlı şirketlerin ağı aracılığıyla üç kıtada 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren ve Afrika ve Orta Doğu’daki en büyük finans kurumu olan QNB (Katar Ulusal Bankası) ile birlikte çalışmaya başlayacağını duyurdu. Haber QNB resmi internet sayfası üzerinden bildirildi.

İlk Test Türkiye’de Gerçekleşecek

Afrika ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki en büyük bankacılık kurumu olan Katar Ulusal Bankası (QNB), uluslararası ödemeleri artırmak için küresel bir strateji uygulamayı ve bunun için de blockchain teknolojisine dayalı yeni bir havale platformunu başlatmayı planlıyor. QNB bu proje için San Francisco merkezli FinTech sağlayıcısı Ripple ile işbirliği içine girdi.

Her iki taraf da küresel finansal ağ teknolojisi RippleNet’in Türkiye’deki QNB Finansbank ile test edileceğini belirten bir anlaşma imzaladı. Bunu takiben, birden fazla ülkedeki QNB müşterilerine neredeyse gerçek zamanlı havale ve ödemeler sağlamak için bir grup sunumu gerçekleşecek ve daha sonra Ripple teknolojisi diğer havale koridorlarına da eklenecek.

QNB’nin Bireysel Bankacılık Grup Başkanı Heba Al Tamimi’ye göre, banka; müşterilerine her zaman en başarılı inovasyonu sunmaya çalışıyor ve Ripple ile yapılan anlaşma, QNB’nin müşterilerine en iyi ürünleri sunmak için attığı bir diğer yenilikçi adım olarak görülüyor.

Ripple’ın Güney Asya ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) genel müdürü Navin Gupta’ya göre ise FinTech şirketi için bu ortaklık, bankacılık alanındaki yeniliği genişletmek ve küresel olarak kullanıcılar için uluslararası havaleleri geliştirmek için bir fırsat sunuyor.

Ortaklık hakkında konuşan QNB’de Grup Bireysel Bankacılık Genel Müdürü Heba al-Tamimi, konu hakkında tam olarak şu sözleri kullandı:

“QNB, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için her zaman yenilik yapıyor ve bu ortaklık, bankanın müşterilerimiz için ürün tekliflerini geliştirmesi adına bir başka FinTech girişimidir.”

Yazının yazıldığı sırada, Ripple (XRP) son 24 saatte 3,265,659,745 dolarlık hacimle 6.sırada ve 1.06 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ripple (XRP) QNB

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar