.

Robinhood, Ekim’de Kripto Cüzdanını Test Etmeye Başlayacak

Popüler ticaret uygulaması Robinhood, kripto varlıkları için dijital bir cüzdan sunmayı planlıyor. Yeni özelliği test etmek için bir bekleme listesi açıldı.

Kripto Cüzdanlar Robinhood’a Geliyor

Robinhood, kullanıcıların BTC, ETH, BCH, BSV, LTC, DOGE ve ETC gibi çeşitli kripto varlıklarına yatırım yapmasına ve ticaret yapmasına izin veriyor. Ancak kullanıcılar, para yatırma ve çekme işlemleri için fiat para kullanarak yalnızca hesaplarında işlem yapabiliyorlar. 

Dün yayınlanan bir blog gönderisinde , alım satım uygulaması, kullanıcıların kripto varlıklarını yatırmalarını ve çekmelerini sağlamak için önümüzdeki aydan itibaren bir dijital cüzdan özelliğini test edeceklerini doğruladı. Yakın tarihte, uygulama, kullanıcıların düzenli olarak kriptoya küçük meblağlarda yatırım yapmalarına olanak tanıyan, tekrarlayan yatırımlar için bir özellik yayınlamıştı.

Şeffaf Olmayan İş Uygulamaları Sorunlu Olmaya Devam Ediyor

Robinhood, tekil yatırımcılar için en popüler uygulamalardan biri olmasına rağmen, çeşitli skandallara karıştı ve birçok kez para cezasına çarptırıldı.

En önemlisi, Robinhood, Ocak 2021’deki GameStop kısa süreli sıkışmasında önemli bir rol oynadı. Etkinliğin zirvesi sırasında Robinhood, GameStop’ta ve diğer hisse senetlerinde ticareti durdurdu ve yalnızca kullanıcıların pozisyonlarını kapatmasına izin verdi. Bu hareketin nedenleri olarak uygulama, takas odasıyla ilgili likidite sorunlarını gösterdi. 

Robinhood, yerleşik blok zinciri topluluğu tarafından tipik olarak kripto para birimleri için birincil bir borsa olarak görülmese de, dijital bir cüzdan özelliğinin piyasaya sürülmesi, bu varlık sınıfına daha önce dahil olmayan kullanıcılar için kripto para birimlerine erişim sağlayabilir.

Robinhood Hakkında

Komisyonsuz yatırım olanağı sunan platform, web sitesi ve mobil uygulamasıyla son zamanlarda bireysel yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Şirket, hisse senetlerine, hisse senedi fonlarına, opsiyon piyasasına, ADR’lere ve kripto para birimlerine komisyonsuz yatırım yapma imkanı sağlıyor.

Robinhood, yatırımcılardan komisyon almasa da topladığı sermayeyi finansal kuruluşlara yönlendirerek kazanç elde ediyor.

Yatırımcının küçük miktarlarla katılabildiği bu platform, piyasa yapıcılara işlemlerde milyarlarca dolar yönlendiren bir şirket olarak önemli miktarda gelir elde ediyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar