test

.

Robinhood, Kripto Cüzdanları için Beta Testinin Başladığını Duyurdu

Nasdaq listesinde yer alan ticaret platformu Robinhood, merakla beklenen kripto cüzdanları için beta testinin başladığını duyurdu. WenWallets kampanyası olarak adlandırılan çoklu pazar aracılık platformu, yeni özelliğin işlevselliğini test etmek için cüzdan bekleme listesindeki ilk 1000 kişiye kripto cüzdanları dağıtmaya başladı.

Robinhood, işlemlerden komisyon almadığı için pek çok bireysel borsa yatırımcısına hizmet veriyor. Aracı kurum, geçtiğimiz yıl Gamestop’un şok sıkıştırma hareketinin yanı sıra dijital para birimlerinin benimsenmesinde de öne çıktı.

Kullanıcılar, Robinhood’da Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) başta omak üzere dijital para birimleri satın alabilirler. Sistemde elde edilen paralar kilitlenir ve harici bir cüzdana aktarılamaz. Şirketin bu kısıtlaması, cüzdan işlevlerinin eklenmesini talep eden kripto kullanıcılarından sert bir tepki aldı. Şirket aldığı şikayetlerden dolayı yeni cüzdan programını hayata geçirecek. Robinhood yetkilileri Kripto Cüzdanları sisteminde meydana gelecek değişimleri şu sözlerle paylaştılar:

“Cüzdan bekleme listesinin en üstünden 1.000 müşteriye kripto Cüzdanları sunmaya başlayacağız (Kişi test için harici bir cüzdan sahibi olmak ve bazı güvenlik kontrollerinden geçmek zorundadır). Mart ayına kadar, WenWallets bekleme listesinin geri kalanına geçmeden önce programı 10.000 müşteriye genişleteceğiz”

Beta Test Kullanıcısının Rolü Ne Olacak?

Beta kullanıcıları, günlük 2.999 dolar üzerinde 10 işlem limitine sahip olacak. Teste katılan kullanıcılar, kripto para birimlerini harici cüzdanlardan gönderme ve alma özelliğini kullanarak şirkete geri bildirimler sağlayacaklar. Beta test süresine gönderme ve alma akışlarının tamamlanması eşlik edecek. İşlemler onaylandıkça platforma yeni özellikler eklenecek. Robinhood tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Beta programı süresince, gönderme ve alma akışlarını tamamlayacağız, QR tarama deneyimleri ekleyeceğiz, işlem geçmişi arayüzünü iyileştireceğiz ve zincir içi işlemlere ilişkin daha fazla bilgi sağlamak için blok gezgini desteği ekleyeceğiz. Ayrıca, müşterilerin dolar cinsinden gönderecekleri/alacakları kripto para miktarını hesaplama imkanları da olacak. ” sözleriyle planladıkları iyileştirmelerden bahsettiler.

Diğer ana akım aracı kurumlar da, kullanıcılarının kripto varlıklarını daha fazla kullanılabilir duruma getirmek için Robinhood’un yeniliklerini takip edecekler. Hareketin yakın vadede Robinhood’un hisselerini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar