test

.

Robinhood Listelemesinin Ardından Cardano (ADA) İçin Sırada Ne Var?

1 Eylül tarihinde, kripto para borsası Robinhood, borsasında Cardano (ADA) listelediğini ve Cardano’yu platformundaki alınıp satılabilir varlıklar listesine eklediğini duyurmuştu. Cardano yatırımcısı bu listeleme ardından fiyat olarak artış bekledi.

Fakat Cardano için Robinhood listelemesi çokta bir fiyat artışına sebep olmadı, öyle ki Coinbase vb. global borsalarda ki her hangi bir listeleme durumu, genellikle kripto para birimleri için çift haneli yükselişlere sebep oluyor. Bu listeleme ardından CoinMarketCap verilerine göre, Cardano (ADA) son 24 saat içinde fiyatta %3’lük bir artışla 0,47 dolardan işlem görüyor.

Vasil Yükseltmesi’nin bu ay gerçekleşeceğinin duyurulmasıyla birlikte gelen listeleme haberi, Cardano Ekosistemi içinde, geçen ayki önemli ölçüde düşüş eğilimini takiben ADA’nın fiyatını yükseltmeye yardımcı olabilecek önemli bir gelişmedir.

Özellikle, son 24 saat içinde tüm kripto para piyasasından 146.81 milyon dolar silinirken. Aynı süre zarfındaki ADA tasfiyeleri, toplam tasfiye tutarın %0,5’ini oluşturdu.

Coinglass’tan gelen son 24 saatlik veriler, 677.000 dolar değerinde Cardano (ADA) pozunun tasfiye edildiğini gösterdi. Son 24 saatte fiyattaki küçük iyileşme göz önüne alındığında, tasfiyeler de fazla değildi. 

Cardano (ADA) Fiyatına Etkisi Yok

ADA’nın günlük grafikteki fiyat hareketleri, ağda kripto para alımının bir miktar ivme kaybettiğini gösterdi.

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş trendinde, 44 seviyesindeydi. Ayrıca, ADA’nın Para Akışı Endeksi (MFI), nötr 50 desteğinden çok uzakta, baskı sırasında 39’da görüldü.

Ek olarak, merkez (0.0) çizgisinin altında, ADA’nın Chaikin’in Para Akışının dinamik çizgisi (yeşil) -0.19’da sabitlendi.

Bu nedenle, Robinhood’da listelendikten sonra bile Cardano (ADA) için satın alma baskısının son 24 saatte azaldığını söyleyebiliriz.

Kaynak: TradingView

Santiment’in verilerine göre , “Vasil” terimi için yapılan aramalar son haftalarda muazzam bir artış gösterdi. Bu, ADA’nın fiyatındaki sürekli düşüşten ve Vasil hard fork’unun ertelenmesinden sonra bile yükseltmenin büyük ölçüde beklendiğini gösteriyor.

Yatırımcılar, Dikkat!

Özellikle, ADA’nın Denge Hacmi (OBV) Haziran ayından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdü ve bu da alıcıların birikmeye devam ettiğini gösteriyor. Ancak yine de, 23 Ağustos’ta kripto para keskin bir düşüş kaydetti.

Bu tür düşüşler genellikle adresler arasında artan ADA hareketini ve ağ genelinde yavaşlayan bir kripto para birikimini gösterir.

Bu nedenle, fiyatta daha fazla düşüş olacağı için dikkatli olunması tavsiye edilir.

Cardano’nun Yükseltmesi Bu Ay Geliyor!

Cuma günü, bir tweet dizisi, Cardano blok zincirinin Vasil hard fork yükseltmesinin şimdi ana ağında, blok zincirinin geliştirme laboratuvarı olan Giriş-Çıkış (IOG) 22 Eylül’de gerçekleşeceğini duyurdu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar