.

Rusya Devlet Başkanı Putin: Bitcoin Değeri Olan Bir Varlık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto paralarla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Putin, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ile ilgili ”Bitcoin’in bir değerinin olduğuna inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya Güç Haftası kapsamında CNBC’den Hadley Gamble’a açıklamalarda bulundu. Putin bu konuşması sırasında kripto paralara da değindi.

Putin, Kripto Para Birimlerinin Değeri Olduğuna İnanıyor

Hadlye Gamble röportaj sırasında Rus lider Putin’e “Bitcoin gibi kripto para birimlerinin petrol ve gaz ticaretinde kullanılıp kullanılmayacağı” sorusunu yöneltti. Putin, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin dalgalı yapısına atıfta bulunarak, şu ifadelerle yanıt verdi:

Putin’e göre kripto paralar birikim aracı olarak kullanılabilir ancak ileride neler yaşanacağını zaman gösterecek. Başkan ek olarak kripto para birimlerinin değeri olduğuna inandığını da dile getirdi:

“Kripto para birimi henüz hiçbir şey tarafından desteklenmiyor. Bir ödeme aracı olarak var olabilir, ancak kripto para birimiyle petrol ticareti hakkında bir şey söylemek için henüz çok erken.”

Rus lider ayrıca kripto paraların büyük enerji tüketimini, kullanımlarına potansiyel bir engel olarak işaret etti. Bitcoin, işlemleri işlemek ve yeni tokenlar basmak için çok fazla bilgi işlem gücü gerektirir.

Ancak Putin, Rusya’nın dolara olan bağımlılığından uzaklaşma girişimine ilişkin sözlerini yineledi. “ABD’nin doları yaptırım aracı olarak kullanmakla büyük bir hata yaptığına inanıyorum. Başka para birimlerindeki işlemlere geçmekten başka seçeneğimiz yok,” ifadelerini kullandı.

Putin, “Bu bağlamda ABD’nin kendisini besleyen eli ısırdığını söyleyebiliriz” dedi. “Dolar bir rekabet avantajıdır. Bu evrensel bir rezerv para birimidir ve Amerika Birleşik Devletleri bugün bu parayı siyasi hedeflere ulaşmak için kullanıyor ve sonuç olarak stratejik ve ekonomik çıkarlarına zarar veriyor,” dedi. Haziran ayında Rusya, ABD doları varlıklarını egemen servet fonundan çıkaracağını açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, konuşmalarının devamında kripto paralar hakkında “bir yerden bir yere para transferi yapmak için kullanılabileceğini” söyledi. Başkanın bu olumlu tutumu kripto para topluluğunu sevindirdi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar