.

Rusya Merkez Bankası Kripto Paraların Yasaklanmasını Önerdi

Rusya Merkez Bankası, finansal istikrarı, bireysel yatırımcıları ve para politikası egemenliğini tehdit ettiğini söyleyerek Rusya’da kripto para birimlerinin kullanımını ve madenciliğini yasaklamayı teklif etti.

Bugün yayınlanan bir raporda Rusya Merkez Bankası, “piyasada bulunan değerlerin artışının büyük ölçüde yeni piyasa katılımcılarının gösterdiği talepten kaynaklanması nedeniyle bir finansal piramit belirtileri olduğunu” söyledi.

Raporda ayrıca kripto madenciliğinin “verimsiz elektrik enerjisi tüketimi yarattığını” ve konut binalarının, sosyal altyapının ve işletmelerin güç arzını tehdit ettiği belirtildi.

Merkez bankası, ödemeler için kripto kullanımına karşı argümanında kripto para birimlerinin kara para aklama, uyuşturucu kaçakçılığı ve terörün finansmanı gibi “yasadışı faaliyetlerde yaygın olarak kullanıldığını” söyledi.

Aralık ayında Rusya Merkez Bankası, finansal istikrara yönelik riskleri nedeniyle kripto yatırımlarını yasaklamak istediğini belirtmişti.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar