.

Sadece NFT Sahiplerine Hizmet Verecek İlk Restoran Açıldı

Flyfish Club, New York’ta 2.5 Ethereum (ETH) ve üzeri üyelik maliyetiyle NFT sahiplerine hizmet vermek için açılan ilk restoran oldu. Bu restoranda yemek yiyenlerin üyeliklerini yalnızca dijital bir token olarak blok zinciri aracılığıyla satın alabilecekleri belirtildi.

Flyfish Club Üyeliği Yalnızca NFT Aracılığıyla Alınabilecek

Girişimci Gary Vaynerchuk ve CEO David Rodolitz ve mutfak direktörü Conor Hanlon tarafından kurulan, yalnızca üyelere özel hizmet veren yemek kulübü Flyfish Club’ın ana şirketi olan VCR Group, restoran müdavimlerine en iyi deniz ürünleri deneyimini yaşatmayı hedeflediğini belirtti.

Mevcut bilgilere göre, iki üyelik seviyesi olacak ve Flyfish olarak bilinen ilk katman, varlığın mevcut değerine göre yaklaşık 8000 doların üzerinde olan 2.5 Ethereum (ETH)’ye mal olucak.

Bu düzenli üyeliğin getirileri, üyelere ana yemek odası, açık alan, kokteyl salonu ve özel etkinliklere erişim olacak.

Diğer üyelik katmanı ise Flyfish Omakase olarak belirtildi. Bu katmanda 4,25 Ethereum (ETH)’ye (14,000 doların üzerinde) mal olacak ve üyeleri, normal üyelere hak tanılan tüm avantajlardan ve 14 kişilik bir omakase odasından yararlanacak.

Web sitesindeki resmi bilgilere göre, üyeler için yinelenen yıllık üyelik ücretleri olmayacak. Aynı zamanda NFT sahipleri tokenlerini satıp, varlığını üye olmayan kişilere bir aylığına kiralayabilecek.

“Flyfish Club, NFT’leri kullanarak, özel deneyimler sunabileceğimiz sadık, bir üye topluluğu oluşturacak. NFT’ler, Flyfish Club’ın gelecek yıllarda istisnai ve sürdürülebilir bir ürün sunmasını sağlayacak yeni finansal modeller yaratacak.”

Tüm bu gelişmelere rağmen, ilginç bir şekilde, bu NFT’ye özel üyelik restoranının 2023’e kadar kapanacağı ön görülüyor.

Özel Erişim Sunan NFT’ler Restoranla Sınırlı Değil

NFT’ler şüphesiz ki son zamanlarda kripto dünyasında daha popüler hale geldi. Alandaki projeler, yatırımcıları bir çok özellik ile cezbetmeyi ve onları diğerlerinden ayıran olayları kullanmayı hedefliyor. NFT üyeliği kabul eden restoran haricinde de bir çok özel erişim NFT eserler ortaya çıktı.

Bunlardan birisi, popüler bir giyim markası olan Adidas, “Into the metaverse” token sahiplerinin, şirketin topluluk için piyasaya süreceği ürün türünü şekillendirmede büyük bir rol oynayacak özel bir hayran topluluğuna erişebileceklerini açıkladı. 

Bored Ape NFT, Adidas’ın yanı sıra, sahiplerine bazı ayrıcalıklar sunan bir çok ilginç özelliği sayesinde yatırımcılarının ve halkın ilgisini çekmeyi başardı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in de yer aldığı, Amerikalı aktris ve yapımcı Mila Kunis tarafından hazırlanan takas edilemez token (NFT) projesi, “Stoner Cats” adlı animasyon dizisi yalnızca NFT sahibi izleyicilere sunulmuştu.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar