.

Samsung, NFT Alım Satım Desteği ile Yeni TV Özelliğini Açıkladı

Kripto para birimlerinin ve diğer finansal, teknolojik dünyaların kabul oranı küresel olarak artıyor. Bu teknolojiye ayak uyduran son şirket Samsung, üretim sağladığı akıllı TV’ler için NFT özelliği getireceğini duyurdu.

NFT Özellikleri Eklenecek Samsung Smart TV’ler

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un yakın zamanda yeni bir akıllı TV piyasaya süreceğinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Buradaki önemli nokta, bu akıllı TV’lerin, kullanıcılara NFT’leri incelemek, satın almak ve satmak için bir platform sağlaması.

Bugün şirket tarafından yapılan bir  duyuruya göre, Micro LED, Neo QLED ve The Frame’i içeren bu akıllı TV’lerin, dijital sanat eserlerini satın almak ve satmak için kullanılabilecek bir NFT Platform uygulamasını barındıracağını belirtti.

Şirketten yapılan açıklamada, küresel pazarda sürekli artan NFT talebi oranı nedeniyle bunu benimsemenin gerekli olduğu belirtildi. 

Şirketin açıklamasına göre bu talep, dünyada halihazırda parçalanmış olan görüntüleme ve satın alma ortamı için yeni bir çözümün kaçınılmaz hale geldiği bir durumu gerekli kıldı. 

Bu yılın Ocak ve Aralık ayları arasında şirket, ilk akıllı TV NFT platformu hizmeti sağlayan ilk şirket olmayı ve böylece kendisini endüstri üzerinde kontrol sahibi bir konuma getirmeyi hedefliyor. 

Yazının yazıldığı sırada, şirketin bunu nasıl yapmayı planladığına, ortak olunacak, dahil edilecek veya bir araya getirilecek NFT platformlarına ilişkin çok az ayrıntı paylaşıldı.

Ancak şirket, NFT yaratıcılarının önceden ayarlanmış değerlerini korurken görüntü kalitesini bozmayan akıllı TV’ler sağlamayı planladığını açıkça belirtti.

NFT’leri ürünlerine entegre etmenin yanı sıra, küresel çapta hizmet veren Güney Koreli şirket, risk sermayesi kolu Samsung Next aracılığıyla NFT ve metaverse projelerine aktif olarak yatırım yapıyor. Çarşamba günü, firma bir metaverse oyun platformu için yatırım turuna katılmıştı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar