test

.

SEC Başkanı: Kripto Borsaları İçin Daha Fazla Düzenleyici Gerekiyor

Yakın zamanda seçilen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary GenslerGensler, Kripto Para piyasaları hakkında “Çoğu yatırımcıları daha fazla ticaret yapmaya teşvik ediyor” dedi. “Bu tür özelliklere sahip uygulamaları kullanan yatırımcıların uygun şekilde korunmaya devam etmesini sağlamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Kuzey Carolina Temsilcisi Patrick McHenry bugün House Financial Services Committee tarafından düzenlenen sanal bir duruşmada, Gensler’e düzenleyici kurumun “meşru para ve hukukun üstünlüğü ile canlı bir dijital varlık piyasası” sağlamak için ne yapacağını sordu . McHenry, düzenleyici kurumlar arasında dijital varlıklar ve kripto para birimleri ile ilgili işbirliklerini vurguladı.

Gensler, Kripto Piyasasının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun veya SEC’in menkul kıymetler ve diğer finansal ürünlerle ilgili mevcut otoritesi içindeki “daha büyük yatırımcı koruyucusundan” yararlanabileceğini söyledi. Komisyonun kendi liderliği altında otoritesini aşması yerine, yalnızca ABD Kongresinin bu tür bir düzenleyici gözetimi ele alma gücüne sahip olduğuna inandığını ekledi.

Gensler, “Şu anda, bu kripto varlıklarında işlem gören borsaların SEC’de veya kardeş kuruluşumuz Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda düzenleyici bir çerçevesi yok” dedi. Bu büyük bir güven aşılayabilir. Şu anda, bu kripto borsalarının etrafında bir piyasa düzenleyici yok ve bu nedenle sahtekarlığa veya manipülasyona karşı gerçekten bir koruma yok. ” ifadelerini ekledi.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar