.

SEC Soruşturması Uniswap Yatırımcıları İçin Sorun Yaratıyor Mu?

Uniswap yanı sıra XRP ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu davası neredeyse 9 aydır sürüyor. 

Sık sık meydana gelen yeni gelişmelerle , dava yakın zamanda sonuçlanma belirtisi göstermiyor. Ve şimdi, en büyük merkezi olmayan borsa olan Uniswap ve geliştiricileri artık SEC’in radarı altında.

Önceki haberlerde de belirtildiği üzere SEC, yatırımcıların Uniswap’ı nasıl kullandığını, nasıl pazarlandığını ve operasyonel prosedürlerini araştırıyor. Soruşturmanın şimdilik başlangıç ​​aşamasında olduğu ve muhtemelen yakın zamanda resmi bir sorulturmaya yol açmayacağı söyleniyor. Bununla birlikte, yukarıda bahsedilen haber gelir gelmez, Uniswap fiyatı üzerinde oldukça olumsuz bir etkisi oldu.

Uniswap’ın fiyatı, 30 Ağustos ile 1 Eylül arasındaki üç günlük dönemde neredeyse %20 oranında arttı. Bununla birlikte, DeFi tokeni o zamandan beri değerinin %11’ine yakın bir değer kaybetti. Bu yazının yazıldığı sırada, UNI’nin değerlemesi 28 dolar seviyesinde.

Öyleyse, devam eden bu düzenleyici belirsizliğin ortasında, UNI yatırımcılarının stratejilerini değiştirmeleri mi gerekiyor yoksa hedeflerine bağlı kalmaları daha mı iyi olacak?

Mevcut Durumun Değerlendirilmesi

UNI’nin zincir üstü metriklerinin durumu, yazının yazıldığı sırada ortaya çıkan birkaç eğilimi tasvir etti. Yeni başlayanlar için, Glassnode’un aktif adreslerin sayısıyla ilgili verileri, perçinleme eğilimi gösterdi.

Bu metrik, Ağustos ayının sonuna doğru, bir ayın en düşük seviyesinde [1708] idi. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde aynı oran bir artış kaydetti ve yazının yazıldığı sırada açıkça 2573’te kaldı.

Peki, aktif adreslerin sayısındaki bu öngörülemeyen artış, uyuyan kullanıcıların yukarıda bahsedilen SEC ile ilgili gelişmeden sonra para kazandığı anlamına mı geliyor? Soruyu cevaplamak için, bir grafik kontrolü yapmak ve UNI piyasasının son zamanlarda aşırı satış baskısı ile karşılaşıp karşılaşmadığını görmek şart.

Kaynak: Glassnode

İlginç bir şekilde, yazının yazıldığı sırada, borsa net akışı negatif kaldı [-412k]. Aynı şey, esasen satın alma ilgisinin ortaya çıktığını gösterdi ve UNI tokenlerinin borsa cüzdanlarından özel cüzdanlara ve soğuk cüzdanlara taşındığını gösterdi.

Ayrıca IntoTheBlock verilerine göre son zamanlarda alış emirleri satış emirlerini aşmış durumda. Örneğin, son 12 saat içinde 200 binden fazla ek UNI satın alındı.

Buna ek olarak, yatırımcıların çoğu, UNI’nin kısa vadeli beklentileri konusunda yükselişini sürdürdü. Örneğin, tüm büyük borsalardaki fonlama oranı genel olarak pozitif kaldı. Binance, Phemex ve OKEx’te de aynısı yaşandı, yazının yazıldığı sırada sırasıyla %0,08, %0,15 ve %0,07 değerleri gözlemlendi.

Mevcut seviyeler, uzun yatırımcıların kısa yatırımcılara fon sağladığını veya ödeme yaptığını ima ediyor ve aynısı UNI’nin fiyatı için iyimser bir işaret.

Kaynak: IntoTheBlock

Yukarıdaki grafikten de görüldüğü gibi, 420 milyon doların çok üzerinde dönüyorlar. Bu, hacmin daha önce olduğu gibi UNI’nin pazarına aşağı yukarı aynı hızda aktığı anlamına gelir.

Kaynak: DeFiPulse

Uniswap protokolünde kilitlenen toplam miktar da artıyor. Tuhaf bir şekilde, aynı şey yazı yazılırken 3 ayın en yüksek [7,2 milyar $] seviyesindeydi. Genel olarak, bu, UNI pazarının genel sağlığının son zamanlarda iyi durumda olduğuna işaret ediyor.

İlk sıkıntının dışında, UNI piyasası kendisini başarılı bir şekilde rayına oturtmayı başardı. Metriklerin çoğunun o kadar da sapmamış olduğu durumunu göz önünde bulundurarak, kısa vadeli yatırımcılar olağan ticaret stratejilerine bağlı kalabilir ve bu noktada endişelenecek fazla bir şeyleri yok gibi görünüyor.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar