.

Senatör Warren, SEC’den Kripto Düzenlemeleri Hakkında Rapor Bekliyor

Senato Bankacılık Komitesi’nin Ekonomi Politikası Alt Komitesine başkanlık eden ABD Senatörü Elizabeth Warren, SEC’den kripto düzenlemeleriyle ilgili endişelere 28 Temmuz’a kadar yanıt vermesini istedi.

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Elizabeth Warren, 8 Temmuz’da kripto para piyasası hakkında, oynaklığını ve alandaki düzenleme eksikliğini eleştiren güçlü açıklamalar yaptı. Ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler‘e düzenleme için ne yapıldığını soran bir mektup gönderdi.

Warren, kripto pazarını düzenlemeye başlama niyetinin de sinyalini veren Gensler’den 28 Temmuz’a kadar bir cevap bekliyor. Reuters, görünüşe göre bu yıl dolandırıcılıklarla ilgili 80 milyon dolarlık zarar olduğu gerçeğine atıfta bulunan mektubu inceledi. Ne kendisi ne de SEC konuyla ilgili bir yorumda bulunmadı.

Bununla birlikte, Gensler’in düzenlemeye odaklanması, yatırımcının korunması ve “hızlı bir polis” ihtiyacını vurguladığı için Senatör Warren ile aynı doğrultuda. Bundan henüz somut bir şey çıkmadı, ancak yine de kripto para piyasası oldukça yeni.

ABD Kripto Düzenlemesi

Genel olarak ABD, yılın başlarında söylendiği gibi , geniş bir düzenleyici çerçeveye doğru ilerliyor gibi görünüyor . Son aylarda ABD hükümeti, Colonial Pipeline olayının ardından siber güvenliğe de daha fazla odaklandı.

Tüketicileri ve bir bütün olarak ülkeyi koruyan bir düzenleyici çerçeve oluşturmanın aciliyeti artık oldukça aşikar. ABD’nin şimdi bir kripto para birimi çerçevesi tasarlayacağı açık ve çok yakında ortaya çıkabilir.

Senatör Warren daha önce birkaç kez kripto para piyasası hakkında yorum yaptı ve neredeyse her zaman çok kritik oldu. Eski başkan adayı bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) fikrini önerdi ama söylediği özel cryptocurrencies sözlerini kadar yaşamak için başarısız olduğunu.

Bu arada, Çin ve diğer ülkeler kendi yerel dijital para birimlerini tasarlamak için önemli gelişmeler gösteriyorlar.

SEC’den Kripto Düzenlemeleri Hakkında Rapor Bekliyor.

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar