.

Shiba Inu Kendi Ağına Geçişle Birlikte Memecoin Algısını Yıkmak İstiyor

Shiba Inu, Shibarium ağının yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Shibarium’un SHIB kullanıcılarına düşük işlem ücretleri gibi yeni işlevler sağlaması bekleniyor. Fakat, yeni geliştirmenin lansmanıyla ilgili kesin bir tarih yok.

Uzun zamandır Shiba Inu’ya “meme coin” deniliyor, ancak son zamanlarda Shiba Inu kullanım durumunu iyileştirmek için somut adımlar atıyor. Shiba Inu’nun ekibi şu anda Ethereum’a rakip olmak için bir katman 2 çözümü üzerinde çalışıyor.

Shibarium Çözümü

Shiba Inu topluluğu, projenin baş geliştiricisinin Shibarium’un piyasaya sürüleceğini belirttikten sonra olumlu tepkiler verdi.

Katman 2 çözümü olarak Shibarium fikri ilk olarak Shiba Inu’nun kurucusu Ryoshi tarafından açıklandı. Shibarium’un arkasındaki fikrin, ağın kullanıcılar tarafından ödenecek pahalı işlem ücretlerini aşması olduğunu belirtti. Diğer avantajlar arasında ise daha hızlı işlem yapabilme, tam yönetişim ve ağ için çevre dostu bir blok zinciri bulunuyor.

Mevcut kaynaklardan derlenen Shibarium, Ethereum’da da çalışacak olan SHI adlı stabilcoin’ ine sahip olacak. Ryoshi’ye göre SHI, işlem yapmak için veya bir değer saklamak için küresel istikrarlı bir para birimi olacak.

Bone Token (BONE), SHIB dışında Shibarium’daki birincil token olacak. Ryoshi, SHIBA ve LEASH sahiplerinin, varlıklarıyla ShibaSwap aracılığıyla BONE alabileceklerini belirtti.

Peki Shibarium Ne Zaman Çıkacak?

Shibarium’un lansmanı için kesin tarihi, projeyle ilgili bilgi eksikliğinden dolayı bilinmiyor. Discord oturumunda, baş geliştirici Eric M, “projenin herhangi bir tarihte herhangi bir ipucu olmadan “yakında” başlayacağını belirtti. 

Lansmanın kesin tarihi hakkındaki belirsizlik, topluluk için bir memecoin olma algısını yıkıp, gerçek kullanım alanları olan bir projeye geçmeye çalışırken bazı zorluklar doğurabilir. Zaman çizelgeleri ve planlar, kripto dünyasındaki projeler için çok önemlidir ve Shiba Inu, lansman için kesin bir tarih belirleyerek olumlu tepkiler alabilir.

Bizleri Twitter, Instagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar