.

Shiba Inu (SHIB), Coinbase Listelenmesi Ardından %40 Yükseldi

Shiba Inu (SHIB), dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan Coinbase’de listelenmesinin ardından bugün yükselişe geçti.

SHIB/USD, 29 Haziran 2021’den bu yana ilk kez %16,42’ye yükselerek 0,00000950 dolara yükseldi. Son yukarı yönlü sert hareket, perşembe günü başlayan ve SHIB’nin %26’dan fazla ralli yaptığı genel bir yükseliş eğiliminin parçası olarak geldi. Sonuç olarak, token, sadece iki günlük ticarette fiyatını %40’ın üzerinde artırdı.

SHIB için kazanımlar, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın Floki adında yeni bir Shiba Inu yavrusunun gelişini tweetledikten sonra ortaya çıkmaya başladı.

Pazartesi günü yapılan duyuru, bir sonraki seansta SHIB/USDT oranlarında %2,62’lik mütevazı bir artışla takip edildi ve Musk’ın Dogecoin ( DOGE ), BabyDoge  ve Floki Inu dahil olmak üzere köpek içeren bir token ailesi üzerindeki etkisinin devam ettiğini yineledi .

Coinbase SHIB’i Destekliyor

Ek olarak, Shiba Inu’nun rallisinin arkasında güçlü bir etken daha vardı.

SHIB/USD oranları, tokenin bu ayın başlarında Amerika Birleşik Devletleri merkezli dijital varlık ticaret platformu Coinbase Pro’ya eklenmesinden sonra zaten yükseliyordu. Ve Perşembe günü, Coinbase platformuna SHIB desteği de ekleyeceğini açıkladıktan sonra parite rallisine daha hızlı şekilde devam etti.

SHIB/USDT Günlük Fiyat Tablosu 
Kaynak: TradingView
– Cointelegraph

Duyuruda, “Coinbase müşterileri artık çoğu Coinbase destekli bölgede SHIB ticareti yapabilir, gönderebilir, alabilir veya depolayabilir” denildi. “Bu varlıklar için alım satım yapmak Coinbase Pro’da da destekleniyor.”

İyileşmeye Giden Yol

Ayrıntılı olarak, SHIB, bir meme kripto para birimi olan Dogecoin’i taklit etmeye çalışan Ethereum destekli bir kripto para birimidir. Shiba Inu tokeni, yalnızca Musk’ın şaka kripto para birimlerini onaylaması nedeniyle öne çıktı. Sonuç olarak, SHIB şu anda 3.31 milyar dolarlık değer ile 46. en büyük kripto para birimi.

Shiba Inu’nun yükseliş beklentileri, tokenin bir faydası olmasına değil, yalnızca benimsenmesine dayanıyor. ShibaSwap adlı özel bir merkezi olmayan borsa başlatarak Shiba Inu’nun popülerliğini arttırma stratejisi benimsendi.

ShibaSwap Ağustos ayı ortalarında spekülatörler arasında tokenin talebini artırmak için 25.000 dolar değerinde SHIB yakımı gerçekleştirdi. Token piyasaya girerken 1 katrilyonluk bir arzla başladı ancak arzın yarısını Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e hediye etti . Daha sonra bir kısmını ölü bir cüzdana göndererek ve geri kalanını (yaklaşık 6,7 milyar dolar) Hindistan’daki bir COVID-19 yardım kuruluşuna bağışlayarak yaktı .

SHIB/USDT buna karşılık olarak %70’ten fazla düşerek 0.00000510 dolara ulaşmıştı. En iyi ihtimalle, kripto 0,000005000 dolardan işlem gördü.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar