.

Shiba Inu (SHIB), Kraken Listelemesinin Ardından %25 Yükseldi

San Francisco merkezli kripto borsası Kraken, Shiba Inu (SHIB) topluluğuyla bir ay süren hararetli mücadelenin ardından, Shiba Inu’yi (SHIB) listeleme kararı aldı.

Kraken resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirilen duyuruya SHIB yatırımcılarının ilgisi de bir hayli büyük oldu. Paylaşılan Tweet’e 45 binden fazla beğeni geldi.

30 Kasım’dan itibaren, kullanıcılar en az 373.000 SHIB (15 dolar) yatırım yaparak token üzerindeki alım satım hizmetlerine erişebilecek ve bu para daha sonra karşı para birimi olarak USD ve EUR ile alınıp satılabilecek.

Shiba Inu (SHIB) listelemesi Kraken’in önemli sayıda kullanıcıyla tartışmaya girmesine de yol açmıştı. Kraken kısa süre önce Shiba Inu (SHIB) listelenmesinin ayın başlarında gerçekleşeceğinin sözünü vermişti, fakat borsa, birkaç kez denemesine rağmen listelemeyi başaramamıştı.

Yaşanan bu durumun ardından bazı kullanıcılar, Kraken’in böylesine ciddi bir çağrıya başlamadan önce gerekli özeni göstermesi gerektiğini vurgulamasına rağmen, güven sorunlarını öne sürerek borsayı terk etmekle bile tehdit ettiler.

Robinhood Listelemesi Mümkün Mü?

Shiba Inu (SHIB) takipçileri, varlık için bir dönüm noktası olacağına inandıkları tokeni Robinhood’da listelemek için 1.000.000 hedefi olan imzalar topluyorlar.

Ayın başlarında, Robinhood’un kripto COO’su, firmanın “SHIB gibi tokenleri listelemek için acele etmediğini” açıkça belirtmişti.

Gündemcoin olarak da belirttiğimiz üzere geçtiğimiz ay, Twitter’da “FirstSquawk” takma isimli hesap tarafından paylaşılan ve içeriğinde Shiba Inu (SHIB) ‘in Robinhood tarafından listeleneceğinin belirtildiği asılsız tweet, meme kripto para biriminin fiyatının dakikalar içinde %8’in üzerine çıkmasına neden olmuştu.

Ancak eylem çok kısa sürdü ve Robinhood haberi yalanladıktan sonra Shiba Inu (SHIB) tekrardan değer kaybetmeye başladı. Ardından haber RobinhoodComms resmi Twitter hesabından “SHIB veya yaklaşmakta olan diğer kripto paralarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadık.” notu ile yalanlandı.

Yaşanan bu olayların ardından Robinhood’un, Shiba Inu (SHIB) listelemesi yakın zaman için pekte mümkün gözükmüyor, fakat ilerleyen zamanlarda SHIB topluluğunun desteği ve gücü ile dönüm noktası olan Robinhood listelemesi gerçekleşebilir.

Yazının yazıldığı sırada, Shiba Inu (SHIB), son 24 saatte %23.16 artışla 0,000048 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve ilk çıkışından bu yana %2,674,537,71 gibi etkileyici bir yatırım getirisine sahip.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar