.

Shiba Inu (SHIB) Meksika’nın En Büyük Kripto Borsasında Listelendi

En popüler meme coinlerden olan Shiba Inu (SHIB), Meksika’nın en popüler kripto borsalarından birinde listelendi.

Geçen ay yapılan paylaşımda SHIB yatırımcılarının SHIB’i doğrudan BitPay uygulamasında satın alabileceklerini, saklayabileceklerini, takas edebileceklerini ve harcayabileceklerini duyurduğunda, kripto ödeme işlemcisi Bitpay, Shiba Inu (SHIB) projesi hakkında şunları söyledi:

“ Ağustos 2020’de anonim olarak oluşturulan merkezi olmayan meme tokeni, Japon köpek ırkı Shiba Inu’dan ilham alarak ortaya çıktı. Destekçi topluluğu ShibArmy sayesinde 2021’de tüm kripto para birimlerinin değerinde ve popülerliğinde en büyük artışı kaydetti.”

“ Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, SHIB toplam bir katrilyon arz ile inşa edildi, bu nedenle SHIB yatırımcıları cüzdanlarında trilyonlara kadar SHIB tutabilir. Token, Ethereum ağındaki merkezi olmayan bir değişim olan ShibaSwap adlı Shiba Inu ekosistemine dönüştü. SHIB’nin iki kardeş tokeni daha vardır, bunlar; Leash ve Bone’ dur. “

2014 yılında piyasaya sürülen kripto para borsası Bitso, Meksika’daki ilk kripto borsa ünvanını taşıyor ve günümüzde Latin Amerika’nın önde gelen kripto borsalarından biri haline geldi. Aynı zamanda Kaliforniya FinTech Firması Ripple’ ın önemli bir değişim ortağı.

Bitso bugün erken saatlerde ticaret platformunda SHIB listesini şu şekilde duyurdu:

Bu listeleme haberi ile birlikte Shiba Inu (SHIB), Bitso borsası tarafından desteklenen 16. kripto varlık oldu.

Yukarıdaki tweette, Bitso’nun 6 Ocak’ta yayınladığı ve meme tabanlı kripto varlıklara yatırım yapmanın artıları ve eksileri hakkında konuştuğu bir blog yazısı da mevcut.

“Meme coin’ler büyük kazançlar için potansiyel sunuyor, ancak bu potansiyel için önemli miktarda büyük kayıp riskiyle de karşı karşıya kalınabilir. Meme coin’ler, yatırımcılara hareketli ve misafirperver çevrimiçi toplulukları aracılığıyla bir aidiyet duygusu sunuyor. Bu projelerin ortaya çıkma hızı ve düzenleme eksikliği göz önüne alındığında, dolandırıcılıklar çok yaygın ve yatırımcıları barındıracak çok az veya hiç koruma yok. Tüm yatırımıcılara meme coin’lere yatırım yaparken çok dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.”

SHIB son 24 saatlik süre içinde %6.75 artarak 0,00002861 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar