.

Shiba Inu (SHIB) Nedir?

Shiba Inu (SHIB) Nedir? Kripto dünyasına ait projeler, gerçek dünya ihtiyaçlarına çözüm bulmak adına ortaya atılırken, milyon dolarlık yatırımlara kavuşan “Meme” yani mizah odaklı projelerde bulunmaktadır. Bu kategorinin en güzel ve ilk örneği olan Dogecoin, tamamen mizah ve topluluk odaklı kripto paralar arasında yer alıyor. SHIBA INU ‘da kendini “Dogecoin Killer” ve merkezi olmayan bir değişim aracı olarak tanımlıyor.

Shiba Inu (SHIB) Nasıl Ortaya Çıktı?

Shiba Inu (SHIB) nedir? Sorusunun dışında asıl önemli olan soru projelerin nasıl ortaya çıktığıdır. SHIBA ‘nın neden ve nasıl ortaya çıktığı, yaratıcı ekibi tarafından aşağıdaki 3 madde ile tanımlanıyor:

  • “Biz sıfırdan sıfır ile başladık”
  • “Shib’in arkasındaki parlak beyinler daha önce hiç işbirliği yapmamıştı.”
  • “Shiba Inu Köpeklerini seviyoruz.”

Shiba Inu Ne Demek?

Shiba Inu (SHIB) Nedir?
Shiba Inu

SHIBA INU Japonya menşeili bir köpek cinsidir. Zekaları ve inatçılıkları ile ön plana çıkmaktadırlar. Ethereum ‘un kurucusu ve geliştiricisi Vitalik Buterin ‘de Binance üzerinde listelenen “Meme” kripto para ile Hindistan’a bağışta bulunmuştur.

Peki, SHIBA INU sadece şaka olma özelliğimi taşıyor?

Shiba Inu (SHIB) Ne işe Yarar? Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

SHIBA INU güncel olarak 0,000019 dolardan işlem görmektedir. 24 saatlik hacmi ise 7.275.923.436 dolardır. Bu nedenle ilk çıktığı günde %100 değer kazanması öncelikli olarak yatırımcılarının yüzünü güldürmüştür.

Yatırım aracı olması dışında SHIBA INU, NFT teknolojisi ile yakın ilişkiler kurmaktadır. Dünyanın her yerinden SHIBA INU cinsi köpeklerden ilham olan sanatçıları “Sanatsal SHIBA INU hareketine” teşvik eder. Aynı zamanda Shiba Inu Rescue Association ile gerçek, canlı Shiba Inu köpeklerini kurtarmak için bağış toplamak amacıyla Amazon Smile kullanarak bir kampanya da oluşturmuştur.

Kısaltması SHIB olan token aynı zamanda bir ERC-20 tokenıdır. Dogecoin destekçisi Elon Musk SHIB’inde arkasında durmaktadır.

Piyasada Ne Kadar Shiba Inu (SHIB) Olacak?

Proje resmi internet sitesinde toplam arzın %50’sini Uniswap üzerinde kitlediğini belirtmektedir. Ek olarak kilitlenen miktarında unutulduğunu vurgularlar. Aynı zaman SHIBA dışında farklı tokenlarda bulunmaktadır. Bunkar LEASH(Tasma) ve BONE olmak üzere iki farklı işleve sahip tokendır. Bone henüz piyasaya sürülmemiştir.

Shiba Inu (SHIB) Güvenliğini Nasıl Sağlar?

22 sayfalık SHIB’nin WoofPaper’ına göre SHIB, halihazırda proof-of-stake’e geçiş yapan bir iş kanıtı blok zinciri olan Ethereum’a dayanmaktadır.

SHIB Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

SHIB güncel olarak Huobi, Binance, Gate.io, Uniswap ve OKEx, diğer kripto para borsalarından satın alınabilir. SHIB ‘lerini farklı cüzdanlara transfer edebilir ve satabilirsiniz.

Shiba Inu (SHIB) İstatistikleri

Binance, Coinbase, Gate.io ve Huobi Global gibi küresel çapta hizmet veren borsalarda listelenmeyi başarmış olan SHIB, yazının düzenlendiği sırada 3,455,085,453 dolarlık piyasa değeri ile 0.000008822 dolardan işlem görüyor ve kripto piyasasında 45. sırada yer alıyor.

27 Ağustos 2020 yılında tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0.00000516 dolara gerileyen SHIB, tüm zamanların en yüksek seviyesine 0.0000388 dolarlık değerleme ile 10 Mayıs 2021 tarihinde ulaştı.

Shiba Inu (SHIB) Nasıl Alınır?

Shiba Inu (SHIB) Token Binance üzerinden aşağıdaki birkaç adımı takip ederek kolaylıkla satın alınabilir:

  • SHIB satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna SHIB yazın ve altta açılan SHIB/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “SHIB AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek SHIB alma işlemini tamamlayın.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar