.

Shiba Inu (SHIB) Piyasa Değeri Bir Haftada 3.5 Milyar Dolar Azaldı

2021’de popülaritesi ve değeri arttıktan sonra, Shiba Inu(SHIB), 2021’de kayıplarını artırdı ve SHIB önemli miktarda sermaye çıkışı yaşadı. 

1 Ocak ve 8 Ocak 2021 arasında, SHIB’in piyasa değeri 3.5 milyar dolar azalarak 18.68 milyar dolardan 15.16 milyar dolara geriledi (grafikte mavi çizgi). Bitcoin açısından, 24.027 BTC (grafikteki sarı çizgi) aynı dönemde 392.580 BTC’den 368.553 BTC’ye Shiba Inu’dan çıktı. 

SHIB’in Hareketliliği İçin Ne Düşünülüyor?

Tüm piyasa hareketlilik yaşıyor olsa da, Shiba Inu (SHIB)’in durumu, büyük token sahiplerinin daha az riskli varlıklara yönelmeleri ve bunun sonucunda kar elde etmelerinden kaynaklanıyor olabilir. 

Genel olarak, SHIB’nin mevcut hareketliliği, satış yapıyor gibi görünen belirli balinaların faaliyeti tarafından tetiklendi. Örneğin, bir noktada, tek bir balina 3 milyar dolarlık kriptoyu farklı hesaplara taşıyarak piyasaları ürküttü.

Ayrıca, SHIB hareketliliğinin arkasındaki özel nedeni belirtmek zor olsa da, belirteç genel piyasa çöküşünün bir sonucu gibi görünüyor .

Salınımlar, yükselen enflasyonla karakterize edilen ve Federal Rezerv’i para politikasını sıkılaştırmaya zorlayan finansal piyasalar için dalgalı bir dönemin ortasında geliyor . 

2022’de SHIB’i Ne Bekliyor?

Hareketliliğe rağmen, ‘Dogecoin katilinin’ iyileşmesini bekleyen SHIB gibi token hayranları arasında bir yükseliş bekleyişi var. Yükseliş duygularının, SHIB’in olumlu olarak kabul edilen diğer ölçümlerinden kaynaklandığı varsayılabilir. 

Örneğin, SHIB, dokuz şirketin karlarının bir kısmını yakmak için işbirliği yapmasıyla çeşitli çevrelerden ilgi kaydetmeye devam ediyor. 

Aynı zamanda, SHIB, değişim listeleri ile daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor. Son zamanlarda, Uphold kripto para borsası , madeni parayı Ocak ortasına kadar listelemeyi bekliyor .

SHIB’in büyümesinin, esas nedeni kripto para birimleriyle ilgili konuşmaları yöneten sosyal medya faaliyetleridir.

Shıba Inu(SHIB)’in hakimiyeti, gerçek zamanlı kripto para izleme web sitesi CoinMarketCap’e de yansıdı ve token , ikinci sıradaki Bitcoin’in önünde platformda en çok görüntülenen kripto para oldu.

Shiba Inu, platformun oyun yaratıcısı Activision’daki eski Teknoloji Başkan Yardımcısı William David Volk ile bir araya gelerek , NFT oyunu oluşturmasının ardından para hacmi genişlemeye devam ediyor .

Gelişmeler, pazarlama ve tokenin popülaritesi bozulmadan kalırsa, 2022 SHIB için sağlam bir yıl olabilir.

Mevcut Shiba Inu (SHIB)’in Fiyatı

Pazarın geri kalanı gibi, Shiba Inu değeri de önemli ölçüde düştü ve basın zamanında 0,000027 dolardan işlem gördü. Madeni para, son 24 saatte %8 ve önceki yedi gün içinde %20’den fazla düzeltildi. 

Özellikle, SHIB, yılın başından beri kırılmaya çalışan sahipleri tarafından satış baskısı altında kaldı. Bununla birlikte, boğalar kontrolü ele alırsa, Shiba Inu fiyatı bir toparlanmaya yaşayabilir ve düşük performans dönemini tersine çevirebilir.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar