.

Shiba Inu (SHIB), Sahte Robinhood Listeleme Haberiyle Birlikte %8 Arttı

Twitter’da “FirstSquawk” isimli hesap tarafından paylaşılan ve içeriğinde Shiba Inu (SHIB) ‘in Robinhood tarafından listeleneceğinin belirtildiği asılsız tweet, meme kripto para biriminin fiyatının dakikalar içinde %8’in üzerine çıkmasına neden oldu.

Başlığı yayınlayan hesap “First Squawk”, henüz paylaştığı tweet’i silmiş değil.

Ancak eylem çok kısa sürdü ve Robinhood haberi yalanladıktan sonra Shiba Inu (SHIB) tekrardan değer kaybetmeye başladı. Haber RobinhoodComms resmi Twitter hesabından “SHIB veya yaklaşmakta olan diğer kripto paralarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadık.” notu ile yalanlandı.

Fakat, Twitter üzerinde bir çok kullanıcı ve Shiba Inu destekçisi haberin doğru olduğuna fakat Robinhood tarafından resmi açıklama yapılmadan haberin sızdırıldığına inanmaya devam ediyor ve kısa süre içerisinde bir Robinhood listelemesi bekliyor.

Gün içerisinde yalan haberin ortaya çıkması ile birlikte 0.00002963 seviyelerine kadar ilerleyen Shiba Inu (SHIB), Robinhood haberinin sahte çıkmasının ardından, yazının yazıldığı sırada 0.00002880 seviyelerine geriledi.

Robinhood Hakkında

Robinhood, daha önce New York’ta finans kurumları için yüksek frekanslı ticaret platformları inşa etmiş olan Vladimir Tenev ve Baiju Bhatt tarafından Nisan 2013’te kuruldu. Şirketin adı, “sadece zenginlere değil, herkese finansal piyasalara erişim sağlama” misyonundan gelmektedir. Tenev, bir ticaret maliyeti komisyonculuğu yürütmenin “bir kuruşun kesirleri” olduğunu, ancak genellikle ticaret başına 5 ila 10 ABD Doları arasında ücret aldıklarını ve ayrıca gerekli hesap minimumları 500 ila 5.000 ABD Doları arasında olduğunu belirtti.

25 Ocak 2018’de Robinhood, komisyonsuz kripto para ticareti için bir bekleme listesi açıkladı. İlk günün sonunda, bekleme listesi 1.250.000’in üzerine çıktı. Robinhood, Şubat 2018’de Kaliforniya, Massachusetts, Missouri ve Montana’daki kullanıcılara Bitcoin ve Ethereum ticareti sunmaya başladı. Mayıs 2018’de Robinhood, ticaret platformunu Wisconsin ve New Mexico’ya genişletti. 2021 itibariyle, Hawaii, Nevada, New Hampshire ve Batı Virginia hariç her eyalette kripto para birimi ticareti mevcuttu. 

Robinhood sonradan kripto para miktarını arttırdı Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum Classic ve Litecoin eklendi .Eylül 2021’de otomatik yinelenen yatırımlar tanıtıldı. Robinhood, kripto para cüzdanlarını ve kripto para birimlerinin yatırılmasını veya çekilmesini desteklemiyor, ancak bu özellikleri tanıtmayı planlıyor ve Eylül 2021’de tekrardan bir bekleme listesi başlattı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar