.

Signal Mobilecoin Entegrasyonu Üzerinde Çalışıyor

Mesajlaşma uygulaması Signal, Signal Messenger şirketinin Kripto Para birimi “Mobilecoin” “duyurmasının  ardından bu hafta eleştirilere maruz kaldı.

Dahası, Mobilecoin projesiyle olan önceki bağları nedeniyle ‘Moxie Marlinspike’ olarak bilinen şirketin kurucusu ve CEO’su Matthew Rosenfeld tartışmalara neden oluyor.

Mobilecoin ve Signal Arasındaki İlişki

Geçtiğimiz hafta  Signal Messenger , gizlilik merkezli kripto para birimi Mobilecoin’i (MOB ) entegre ettiği eleştirilere maruz kaldı. Konu, sosyal medyada ve forumlarda trend oldu, çünkü bir dizi kripto savunucusu seçimden memnun değil.

MOB projesinin web sitesine göre, “bireysel işlemler kriptografik olarak korunduğundan ve ağ ileri-gizlilik kullandığından” dağıtılmış defterin tamamı “şeffaftır”. Signal’in duyurulmasından bu yana MOB o zamandan beri % 450’nin üzerinde bir artış elde etti ve bugün son 24 saatte% 20 arttı.

MOB şu anda birim başına 58 $ ‘dan işlem görüyor ve ticaret platformu FTX ‘de ,işleme açık bir durumda. Tartışma, Marlinspike’ın entegrasyondan önce Mobilecoin ile iş birliği içinde olduğu iddiasına dayanıyor. 

Proje merkezileştirilmiş, Monero ( XMR ) kopyası ve % 100 önceden tasarlanmış olmakla suçlandı . 

“Mobilecoin” % 100 önceden hazırlanmış. “Arzın% 100’ü, ilk kurucuların istediği şekilde dağıtılabilen 16 kişiden oluşturuldu. Nasıl dağıtılacağına dair son derece sınırlı bilgi var, ancak kurucuların bazılarını kendileri için saklaması çok muhtemel. “

Twitter yazılım geliştiricisi Pokkst;

Signal’in yaratıcısının Mobilecoin’de büyük bir hissesi var, bu yüzden Moxie, Signal’i kullanarak çantalarını yükseltiyor

Mobilecoin duyurusunun ardından Signal’in MOB ile entegrasyonunu beğenmeyenler, Session adı verilen şifreli mesajlaşma servisini önermeye başladı . Oturum projesi bir blok zincirinden yararlanır ve bir Sinyal çataldır. Moxie’yi CTO olarak gösteren belgelere rağmen, Mobilecoin CEO’su Joshua Goldbard geçtiğimiz günlerde “Moxie hiçbir zaman CTO olmadı” dedi .

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar