.

Snoop Dogg, NFT Balinası Oldu! 17 Milyon Dolarlık Koleksiyonu Var

Snoop Dogg NFT balinası olmak için, bu baharda kendi markalı koleksiyonlarını basan ve popüler meme’nin yaratıcısı Nyan Cat ile işbirliği yaparak NFT alanında koleksiyonunu genişletti.

Ünlü rapçi çok değerli bir “blue chip” (mavi çip) NFT koleksiyonunu elde etmek için milyonlarca dolar harcayan, “CozomoMedici” takma adlı Twitter hesabının arkasındaki gerçek kişi olduğunu iddia etti. CozomoMedici, NFT yolculuğu boyunca istikrarlı bir şekilde tweet atan ve popüler NFT koleksiyonlarına harcanan büyük meblağları tartışırken, NFT kültürünü derinlemesine inceleyen anonim bir Twitter hesabıydı.

CozomoMedici (görünüşte Rönesans döneminin önde gelen bir İtalyan bankacısının adını almıştır),aktif olduğu ve kripto hakkında paylaşımlarda bulunduğu bir veya iki ayda epeyce takipçi toplayan bir Twitter hesabı haline geldi. Medici hesabının arkasındaki kişi, hesabı üzerinden kişisel bilgilerini ifşa edeceğinden bahsediyordu, hatta paylaşımında kim olduğunun tahmin edilmesi üzerine ankette oluşturmuştu.

Ardından, hesabın arkasındaki kişi, oldukça ünlü olduğunu ve hemen tanınacağını belirterek, kişisel hesabından kimliğini ifşa eden bir tweet paylaşacağını söyledi ve beş dakika sonra Snoop Dogg, “Ben @CozomoMedici’yim” tweetini attı.

Ancak o zamana kadar, NFT odaklı Tweet atan ve uzun süredir aktif olarak kullanılan CozomoMedici hesabının, kimse Snopp Dogg’a ait olduğunu bilmiyordu.

Tüm İhtimaller Snoop Dogg’a Çıkıyor

Medici OpenSea hesabı da koleksiyonunda yaklaşık 100 NFT’ye sahiptir (bazıları milyonlarca dolar değerinde Ethereum için satın alınmıştır).

Peki, CozomoMedici, Snoop Dogg temalı NFT’ler satın aldı mı? Tabii ki gidip OpenSea hesaplarına göz attım ve Medici’nin gerçekten Snoop Dogg olduğu ortaya çıkarsa oldukça eğlenceli olacak bazı şeyler buldum.

İlk olarak, Snoop itirafını tweetledikten birkaç dakika sonra, Medici hesabı NyanDogg adlı bir sanatçı tarafından ot temalı iki NFT satın aldı. Hesaba ayrıca, ortaya çıktığından beri bir blunt (dayanıklı) ve Snoop temalı NFT bulutu gönderildi.

Medici tarafından satın alınan NyanDogg NFT’lerinden bir tanesi.

Bir dakika, bekle, bu Snoop Dogg’un Twitter profil resmi değil mi?

Elbette bu Snoop Dogg’un profil resmi. Medici ve Snoop’un bunu koordine etmesi, gerçek Medici’nin kimliği hala bilinmemesi ve Medici’nin Twitter hesabı üzerinden, Snoop Dogg ile ilgili bir sürü tweet’i beğenmesi olayı daha da gizemli kılıyor.

NFT Sahibi Tek Ünlü Snoop Dogg Değil

Tabi ki Snoop Dogg NFT koleksiyoncusu olarak yalnız değil: NBA’de boy gösteren Stephen Curry, sosyal medya fenomeni Jake Paul ve komedyen Steve Harvey, önemli NFT koleksiyoncuları arasında.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar