.

Solana Fiyat Analizi: 175 Dolara Geriledi, Ayılar Düşüş Trendini Zorluyor

Solana fiyat analizi, bugün ki fiyat değerlemesi Solana için büyük bir düşüşe işaret. Düşüş trendi piyasaya oldukça hakim olduğundan, ayılar sürekli olarak aşağı yönlü hareketten kazanç sağlıyor.

En son hareketlenmede fiyat 175 dolara kadar geriledi, bunun ardından düşüş momentumunda belirgin bir artış oldu. Geleceğin kripto para birimi Solana bundan sonra başka bir düşüş trendini takip edecek.

SOL/USD Günlük Fiyat Analizi: Solana, Yeşil Mum Serisinin Ardından İlk Düşüşü Yaşadı

Günlük Solana Fiyat Analizi Grafiği, bugün piyasa için oldukça beklenmedik bir düşüş eğilimi gösteriyor. Fiyat seviyeleri aniden düştü ve bu da sürekli yükseliş eğilimini kesintiye uğrattı. Bununla birlikte, ilk etapta daha fazla yükseltme öngörüldüğü için tekrardan düşüş yaşanması şaşırtıcı oldu.

Ayılar bugün fiyatı 174.21 dolar seviyesine çekti, bu da yatırımcılar için kesinlikle beklenmedik bir durum oldu. Bu değer, geçen haftaki yükseliş eğilimi nedeniyle hala 161 dolarda duran hareketli ortalama (MA) değerinin üzerinde.

SOL/USD Günlük Grafik
Kaynak: TradingView

Oynaklık da arttı ve Bollinger bantları ortalamalarını 121.01 dolarda tutuyor. Ayrıca, üst Bollinger bandı değeri 202 dolara, alt değeri ise 40.35 dolara yükseldi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) puanı hakkında konuşursak, o zaman hala çok yüksek bir konumda, yani 76.55, aşırı alım sınırının üzerinde.

SMA 20 eğrisi, geçen haftaki ezici yükseliş eğilimi nedeniyle hala SMA 50 eğrisinin üzerine çıkıyor . SOL/USD son 24 saatte yüzde 17 değer kaybetti.

Solana Fiyat Analizi: Ayılar Fiyat Seviyelerini Desteğe Doğru Çekmeye Devam Ediyor

4 saatlik Solana fiyat analizi, düşüş hareketinin hala kripto para birimini takip ettiğini gösteriyor. Fiyat seviyeleri sürekli düşüyor ve büyük bir ihtimal yakında destek seviyesine ulaşması gözlemlenebilir.

Günün erken saatlerinde boğalar, direnci 214,74 doların üzerine taşımak için art arda girişimlerde bulundular, ancak fiyattaki ani düşüş nedeniyle başarısız oldular.

Fiyat bugün de 175 dolara kadar düştüğü için düşüş eğilimi şimdiye kadar sabit kaldı. Hareketli ortalama hala fiyat değerinin çok üzerinde ve 191.4 dolarda sabit duruyor. Kısa vadeli trend çizgisi de aşağı yönlü gidiyor ve düşüşün üstünlüğünü teyit ediyor.

SOL/USD 4 Saatlik Grafik
Kaynak: TradingView

Son bir saatte volatilitenin artması, gelecek için nispeten olumsuz bir işarettir. Bollinger bantları ise ortalamalarını 183,53 dolar değerinde koruyor.

Oysa üst değerleri 214,74 dolar seviyesinde bulunurken, alt değerleri 152,33 dolar seviyesinde bulunuyor. RSI puanı da önemli ölçüde düştü ve şu anda oldukça nötr bir değer olan 49.20 seviyesinde duruyor.

Solana Fiyat Analizi Sonucu

4 saatlik ve günlük SOL/USD grafikleri bugün fiyat seviyelerinde keskin bir düşüş yaşandığını gösteriyor. Ayılar başarılı bir şekilde istediklerini alıyorlar ve bugün fiyat değeri 175 dolara kadar geriledi.

Mevcut trend gelecekte de devam ederse, fiyat seviyelerinin 152.33 dolar desteğinin altına düşme olasılığı var.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar