.

Solana Fiyat Analizi: 200 Dolar Direncini Kırarsa, İlk Hedef 500 Dolar

Solana fiyat analizi, grafiğine olumlu bir trendle başladı. Boğalar şuan da piyasaya hakim ve fiyatı 175,56 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine fincan ve kulp modelinde yukarı taşıdı. 

Ayılar ise gün içi zirvelerde güçlü bir direnç oluşturarak fiyatın azalan bir üçgende düşmesine sebep oldu. Alıcılar tarafından çeşitli destek seviyeleri oluşturuldu. Ancak, güçlü satıcılar tarafından yüksek satışlar fiyatın düşmesine sebep oldu. Düşüş eğilimi, alıcıların aşağı yönlü momentumu durdurmak için güçlerini topladığı 152 dolar seviyesi ile günün en düşük seviyesine ulaşana kadar devam etti.

Bugünkü Solana fiyat analizi, SOL/USD’nin düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Yazının yazıldığı tarihte Solana 165 doların altında işlem görüyor. Bu düşüş, değerin 220 dolara yükseldiği ve ardından Pazar günü 170 dolara düzeltildiği başarılı bir haftayı takip ediyor. Boğaların 180 dolar seviyelerine ulaşmak için yukarı doğru bir ivme başlatmasını bekliyoruz.

Kaynak: Coin360

Piyasa düşük Bollinger Bandından toparlanırken ve düşüş yaşanan bir hafta sonundan sonra 152,5 dolar desteğini test ederken yükseliş belirtileri gösteriyor, bu da SOL/USD’nin önümüzdeki 24 saat içinde yükselmesi ve 258 dolar seviyesinin üzerine çıkması konusunda iyimser olduğumuzu gösteriyor.

SOL/USD 4 Saatlik Grafik: Solana Yeniden Yükselecek Mi?

Dört saatlik fiyat analizi grafiği, MACD çizgisinin kırmızı sinyal çizgisinin altında olduğunu ve kırmızı sinyal çizgisini geçtiğini gösteriyor. Kırmızı sinyal çizgisini geçerse yakında durdurulması muhtemel olmayan bir yükseliş eğilimi gözlemleyeceksiniz.

Solana’nın fiyatı, önceki birkaç haftadaki katı yükseliş baskısı tarafından yönlendirildi ve birkaç gün içinde en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu. Boğalar, Ağustos ayının sonuna doğru yaklaşık 80 dolarlık bir konsolidasyonun ardından Solana’yı Eylül ayında 200 dolarlık yeni zirvelere taşıdı.

Solana fiyat analizi: Sonuç

Yatırımcılar, Solana’nın temellere, tekniklere ve geçmiş performansa dayalı olarak yükselmeye devam etmesini bekliyor. Orta ve uzun vadede Solana’nın 500 dolara ulaşmasını bekliyoruz. Boğaların yükselmeden önce güçlerini pekiştirmeleri için fiyatın tersine dönmeye başlayacağına inanıyoruz. BTC şuan da 44.700 dolar seviyelerinde işlem görürken, Ethereum 3.219 dolar seviyelerinde.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar