.

Solana (SOL) Piyasa Değeri 70 Milyar Doları Geçti, Cardano İle Yarışıyor!

Solana (SOL) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselirken, SOL ilk kez piyasa değerine göre ilk beş kripto para birimi arasında yer aldı.

Solana’nın (SOL), fiyatı ve piyasa değeri yeni bir rekor seviyeye ulaşarak bugün de rallisine devam etti.

SOL, son 24 saat içinde %7 artarak 236 dolara kadar yükseldi ve piyasa değerini tarihte ilk kez 70 milyar doların üzerine çıkardı. Token rekor seviyelerine yaklaşırken, Cardano’yu (ADA) kısa bir süreliğine 5. sıradan indirerek dünyanın en değerli beşinci kripto varlığı haline geldi.

Yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre, SOL’un piyasa değeri 69.37 milyar dolar civarında, Cardano (ADA) 69.87 milyar dolarlık piyasa değerinden sadece 500 dolar aşağıdaydı.

Piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi

Solana Büyümesinde NFT Çılgınlığının Payı Büyük

Solana, ilk beş kripto para birimi sıralaması için mücadele etmeye devam ederken, bu 5. sıraya yerleşme SOL’un 2021’in dördüncü ve son çeyreğine doğru yenilenen yukarı yönlü gücünün hemen ardından geldi. Örneğin, Solana blok zincirinin yerel tokeni ‘SOL’ 1 Ekim’den bu yana %65’in üzerinde büyüdü. Öte yandan, aynı dönemde ADA’nın yükselişi yalnızca %2,13 olarak kaldı.

Kripto para analisti Pentoshi, fiyat artışının ana nedenlerinden biri olarak Solana’daki artan sayıdaki dönüştürülemeyen token (NFT) projelerini öne çıkardı ve 16 Ağustos’ta token için bir boğa koşusunu doğru bir şekilde öngören bir tweet’i hatırlattı.

Messari araştırmacısı Mayson Nystrom de Solana ekosistemindeki büyüyen NFT pazarı için şu sözleri kaydetti:

“Solana’nın bu ilk enerjiyi uzun vadeli NFT büyümesine gösterip gösteremeyeceği henüz belli değil, ancak mevcut işaretler Solana’nın gelişen NFT ekosistemi hakkında iyimser olmak için geçerli nedenler sunuyor.”

Solana ve Ethereum NFT istatistiklerinin karşılaştırılması Kaynak: Messari

Solana (SOL) Fiyatı 275 Dolar Olacak Mı?

SOL’nin rekor seviyesine en son yükselişi, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Boğa Flama yapısından bir kopuş olarak görüldü.

Flamalar, bayrak direği olarak adlandırılan güçlü bir yükseliş kaydettikten sonra fiyat üçgen benzeri bir yapı içinde konsolide olurken görünür. Yatırımcılar, kar hedeflerini formasyondaki bayrak direğinin yüksekliğine eşit bir uzunluğa yerleştirmeden önce genellikle fiyatın üçgen’in üst trend çizgisinin üzerine çıkmasını bekler.

Solana’nın Bayrak Direği yüksekliği , 175 dolar. Sonuç olarak, Üçgen’in direnç trend çizgisinden (~158 dolar) çıkış hareketi, SOL’un 175 dolara yükselmesini sağlayarak, kâr hedefini 275 doların üzerine çıkarıyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar