.

Solana (SOL), Ripple’ı Devirdi Yeni ATH İle 6. Sıraya Yerleşti

Solana (SOL) son birkaç haftadır durdurulamaz bir yolculuk yaşadı. Genel kripto piyasasında 07 Eylül’de gerçekleşen sert düşüşün ardından; Solana baskı altında kalmasına rağmen, 200 doları aşarak ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yaklaşık %20 kadar yükseliş yaşadı.

Yazının yazıldığı sırada SOL, 210 dolar fiyat ve 61 milyar dolar piyasa değeri ile %20 artışla işlem görüyor. Bununla birlikte Solana, Ripple’ın XRP’sini ilk kez deviren altıncı en büyük kripto para birimi oldu. Solana’nın bu haftanın sonuna kadar ilk beş kripto listesine girmesi hiç de sürpriz olmayacak.

Solana’daki (SOL) büyük fiyat rallisi 2021 Ağustos’unun ortasında başladı. Bir aydan kısa bir süre içinde SOL, ilk on kripto listesine girerek %350’den fazla kazanç elde etti.

Yüksek DeFi Aktivitesi ve Staking Değeri

Solana’daki (SOL) son fiyat artışı, platformdaki DeFi etkinliğindeki artışın ortasında gerçekleşti. Défi Lama verilerine göre, toplam değeri Solana ile (TVL) 7.5 milyar dolar kilitli.

Yani geçen ay, Solana blok zinciri TVL’ye 6 milyar dolardan fazla eklendi. Bu, Solana’nın DeFi yatırımcıları için en iyi platformlardan biri olarak ortaya çıktığını gösteriyor. Aslında Solana’yı son zamanlarda analistler de Ethereum gibi devlerle karşılaştırmaya başladılar.

Staking Rewards verilerine göre ise, Solana blok zincirinde stake edilen toplam değer 80 milyar dolara yaklaştı. 

TVL Nedir?

TVL, merkeziyetsiz bir projeye (borç verme, türevler, para piyasası vd.) ait akıllı sözleşmede kilitlenmiş tüm token’ların ABD doları cinsinden karşılığını ifade ediyor; hem herhangi bir DeFi protokolünün popülerliği hem de sektörün bütünü hakkında fikir edinmek için kullanılan bir metrik.

Ethereum’un Rakipleri Büyük İlgi Görüyor

solana-vs-ethereum-1626853287

Solana’da harika bir ralli yaşandı ve yatırımcılar bu durumundan oldukça memnun. Salı günkü piyasa düzeltmesinden sonra hızlı toparlanması, yatırımcıların favorisi olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Solana (SOL) gibi Ethereum rakipleri, artan ETH gas ücretleri ve düşük ETH işlem hacmi nedeniyle bu yıl büyük ilgi gördü. Cardano (ADA) gibi projeler, 2021 getirileri açısından ETH’den daha iyi performans gösterdi.

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar