Son Yapılan Araştırmalar Kripto Para Bitcoin Hakkında Ne Söylüyor?

Kripto para bitcoin bu alanda yatırım yapan kişiler tarafından daima tartışma konusu olmaktadır. Büyük ya da küçük yatırımcılar bitcoin tarzı kripto paralara çok fazla güvenemiyor. Fakat piyasa üzerinde bu alana giriş yapan ve çalışan kişilerin sayı düşündüğünüz kadar az değil.

Kripto paralar daha çok finansal dengenin olmadığı ülkelerde yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Birçok yatırımcı bu yöntem sayesinde ülkelerindeki başarısız finansal dengesizlikten uzaklaşabilmektedir.

Sadece ekonomi açısından kötü zamanlar yaşayan ülkelerde değil, aynı zamanda ekonomisi iyi olan gelişmiş ülkelerde de kripto para yatırımcılarının olduğunu görebiliriz. Bunun başlıca nedenin ise diğer paralara göre daha hızlı alınıp satılma imkanıdır. Bir Güney Kore Haber ajansı mart ayında yapmış olduğu araştırmada daha çok 20 ile 30 yaş aralıklarında olan kişilerin dijital para almaya meraklı olduklarını öğrenilmiştir. Geçtiğimiz aylarda Alman bankası olan Posbank tarafından yapılmış olan araştırmada dikkatler çekti. Araştırmaya göre bir anket düzenlendi ve sonuçlar biraz şaşırtıcı oldu diyebiliriz. Katılımcıların %30 kısmı kripto paraların ideal bir yatırım fırsatı olduğu düşüncesi ortaya çıktı. Ankette ses veren kişilerin yaş ortalaması ise 18 ile 34 arasında değişiyor.

Kripto Para Bitcoin

Kripto Para Bitcoin Hakkında Detaylar

Bitcoinin son zamanlarda çok fazla yatırım alan bir kripto para olduğunu kanıtlayan daha birçok araştırma bulunmaktadır. Yakın zamanlarda Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu`nun yaptığı araştırmalarının sonuçları bitcoin`in çok fazla yatırım alması yönünde oldu. Araştırma yönetimini üstlenen profesörlerin kullanıcılara tavsiyeleri minimum %6`lik bir oranında bitcoin bulundurulması oldu.

Finansal sistem üzerinde yer alan önemli isimler daha çok kripto paralar ile ilgili olumsuz yönde fikirler bildirmektedir. Fakat kullanıcıların birçoğu bu konuda aksi yönde fikirler de bulunmaktadır. Ayrıca kripto paralarla alakalı olarak yapılmış olan araştırmalar parlak bir gelecek getireceğini de söylemektedir. İncelemekte olduğumuz bu konuda yapılan araştırmalara göre bir süre sonra yeniden kendi yerine hızlı bir şekilde dönüş yapacağı ön görülmektedir. Yani kısaca yatırım yapmak isteyen kişilerin kripto paralara önem vermesi gelecek için çok iyi bir hamle olabilir. Bu nedenle yatırımcılar bu yönde yeni fikirler ireli sürmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir