.

South Park İçin Bitcoin Gelecekte Kabul Gören Tek Ödeme Aracı Olacak

Kült televizyon dizisi South Park sonunda “Bitcoin Only” yazısı ile hızla büyüyen kripto endüstrisine atıfta bulundu.

Comedy Central’da yer alan popüler televizyon sitcom South Park, Trey Parker ve Matt Stone 1997’de gösteriyi oluşturduğundan beri günümüz popüler kültüründe tüm dünya tarafından oldukça iyi biliniyor.

South Park’tan Bitcoin İçin ‘Ponzi’ Benzetmesi

24. sezonunda seyirci ile buluşan South Park’ta yayınlanan son bölümün adı “Post Covid” olarak adlandırılır ve yaklaşık kırk yıl sonrasını konu alır. Pandemi sonunda ortadan kaybolmanın eşiğinde ve insanlar mal ve hizmetleri satın almak için QR kodları taşıyan plastik Bitcoin kartlarıyla ödeme yaparlar. 

Kahraman Stan Marsh, Super 12 Motel Plus adlı bir motele girer ve geceyi geçirmek için konaklama arar ve bulur ardından motel görevlisi, Stan Marsh’a “Hepimiz merkezi bankacılığın hileli olduğuna karar verdik, bu yüzden gece gündüz Ponzi planlarına daha fazla güveniyoruz” der. Ardından “Evet, biliyorum,” diye iç çeken Stan, görevliye üzerinde Bitcoin logosu ve QR kodu bulunan kartını uzatır. Motelin resepsiyon masasında ise “Yalnızca Bitcoin” yazan bir tabela vardır.

Yayınlanan bu bölümün ardından South Park dizisi, Bitcoin benimseyicileri tarafından “Ponzi” benzetmesi sebebi ile ağır eleştirilere maruz kaldı.

Bitcoin 2012 Yılından Beri Televizyon’da Yer Alıyor

Bitcoin, geçtiğimiz son on yılda bir kaç televizyon dizisi bölümünde ve çeşitli ortamlarda yer aldı. Bu yıl, Marvel Cinematic Universe’nin aksiyon drama televizyon programı “The Falcon and the Winter Soldier”da Bitcoin’den bahsedildi. Bitcoin, Amerikan komedi-drama dizisi “Shameless”ta birçok kez gösterildi. Önde gelen kripto varlığı, Amerikan televizyon yarışma programı Jeopardy’de de iki kez yer aldı.

Bitcoin’den bahseden diğer bir efsaneleşmiş kült dizi ise, genellikle kehanetleri doğru çıkan The Simpsons, dizinin yayınlanan bir bölümünde Bitcoin’in fiyatının sonsuza gittiği görülüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar