.

Super Bowl şampiyonu Tom Brady, NFT platformu Autograph’ı piyasaya sürüyor

  • Tom Brady, bu baharda Autograph adlı bir NFT platformunu başlatmayı planlıyor.
  • Platform, farklı endüstrilerdeki büyük isimlerin benzersiz koleksiyonlar yaratmasını sağlamayı amaçlıyor.

NFT pazarına artan ilginin ardından, yedi kez Super Bowl şampiyonluğu yaşayan ünlü oyuncu Tom Brady, bu baharda bir NFT platformu olan “Autograph” ı piyasaya sürmeyi planlıyor. Amerikan futbolu şampiyonu bunu Salı günü CNN Business’a açıkladı ve platformun çeşitli sektörlerden ünlülerin yaratıcılarla işbirliği yaparak blockchain teknolojisi üzerine dijital koleksiyonlarını oluşturmalarını sağlayacağını söyledi. 

3 Ağustos 1977 doğumlu National Football League oyuncusu Tom Brady

Tom Brady’nin yanı sıra Autograph, spor, eğlence, moda ve pop kültürünün önde gelen isimleri ile NFT içeriğini öne çıkarmayı planlıyor. Platform, canlı açık artırmaları ve fiziksel ürün düşüşlerini destekleyecek. Autograph’ın kurucu ortağı ve CEO’su Dillon Rosenblatt CNN Business ile konuşurken şunları söyledi:

“Autograph, hayranlar ve koleksiyonculardan oluşan bir topluluk için NFT’leri ve çığır açan deneyimleri tasarlamak, oluşturmak ve başlatmak için dünyanın en ikonik isimlerini ve markalarını sınıfının en iyisi dijital sanatçılarla bir araya getirecek.”

NFT’ler, sanat, müzik, vb. gibi dijital içeriği temsil eden blok zinciri tabanlı benzersiz tokenlardır. NFT pazaro, yılın başından bu yana çok fazla çekişmeye sahne oldu. Bazı NFT içerikleri milyonlarca dolara satıldı ve bu da birçok sanatçıyı blok zinciri üzerindeki çalışmalarını NFT olarak satışa sunmasını düşünmeye sevk etti. Örnek olarak Beeple, dijital sanat koleksiyonu için 60 milyon doları aşan bir dijital sanatçıdır .

 Beeple veya Beeple Crap olarak bilinen Michael Joseph Winkelmann, Amerikalı bir dijital sanatçı, grafik tasarımcı ve animatördür.

Birçok müzisyen, oyuncu ve gazeteci, içeriklerini NFT’ler olarak açık artırmada satabilmiştir, bu da pazarın yalnızca sanatçıyla sınırlı olmadığını gösterir. NFT’lerdeki telaşın ortasında, Crypto.com da dahil olmak üzere birçok şirket pazara açılmaya başlıyor. Opensea gibi diğer platformlar , popüler girişim şirketlerinden ve melek yatırımcılardan yatırımları güvence altına almayı başardı.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar