test

.

Tesla 100 Milyon Dolarlık BTC Kârı Elde Etti

Tesla, 2021 yılının ilk çeyreğinde satın aldığı BTC’nin bir kısmını satarak 101 milyon dolar kar etti. Bu arada CEO Elon Musk, şahsi varlıklarının hiçbirini satmadığını doğruladı.

Tesla, 2021’in 1. Çeyreği kazanç raporuna göre, 2021’in ilk çeyreğinde Bitcoin yatırımından 101 milyon dolar kar elde etti .

Tesla’nın Bitcoin Geçmişi

Tesla, Şubat ayında BTC 1.5 milyar Dolar yatırım yaptığını açıkladığında finans dünyasında dalgalanmalar meydana geldi. Bitcoin bu gelişmeden olumlu etkilendi ve fiyatında yukarı yönlü dalgalanmalara meydana geldi. Şirket, hisselerinin yaklaşık % 10’unu satarak yatırımdan 101 milyon dolar kar elde ettiğini belirtti.

Tesla’nın hesabında 1,33 milyar Dolar BTC bulunuyor. Şirketin performansına gelince, 2021 yılının ilk çeyreğinde 10.39 milyar dolar gelir elde etti ve 438 milyon dolar kar elde etti. Üç aylık geliri yıldan yıla % 74 arttı.

Tesla, şirket hisse fiyatı son yıllarda yükselişte. Hisse fiyatları, çoğu Musk’ın kişiliğini yansıtan genç yatırımcıların yatırım çılgınlığının ortasında yeni zirvelere ulaşıyor.

Tesla ayrıca, boğa piyasasına katlı sağlayan birçok gelişmeden biri olan Bitcoin’i araçları için bir ödeme olarak kabul ediyor.

Musk ‘ın Kripto Paralara Güveni Tam

Elon Musk, son dönemlerde kripto paralar ile gündeme geldi. Son birkaç yılda birçok referans ve değerlendirme yaptı. Şaka olarak, kısaca Dogecoin’in CEO’su yapıldı ve Doge ile ilgili tweetleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yükselmesine neden oldu.

Ayrıca kripto para birimlerinin değerine inanıyor. Bu düşüncesini röportajlarda ve Twitter’da sayısız açıklamada doğruladı.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar