Tether USDT Nedir, Nereden Alınır?

Dijital paraların ortaya çıkışı kendisiyle birlikte birçok yenilik de getirdi. Bunlardan biri de Tether. Peki, Tether USDT nedir ve ne işe yarar?

Blockchain’e empoze edilen Omni Layer isimli bir kurallama ile çalışan Tether, Tether Limited adında bir şirket tarafından oluşturulmuştur. Diğer tüm kripto paralardan farklı bir yapıdadır ve özelliği itibariyle tektir. Tether USDT’nin değeri daima aynıdır. 1 USDT daima 1 US Dollar’a, yani Amerikan Dolarına eşittir. Şirket bu dengeyi her bir USDT karşılığında 1 USD yatırım ile yapıyor. Elbette kâr elde edebilmek için USDT’yi edinmek için 1 birimine 1.10 $ dolar civarı ödemeniz gerekecektir. Ancak satarken veya diğer paralara çevirirken değeri en az 1 Dolar olacaktır.

Tether USDT nereden alınır diye merak ediyorsanız, Poloniex ve Bittrex borsaları en iyi adresler olacaktır. Dünya çapında işlem yapan birçok borsadan satın alınabilir ve diğer kripto paralara çevrimi yapılabilir. Ayrıca bu borsalara dengeli yatırım yapmak için de kullanabilirsiniz. Yani direkt olarak bir dijital paraya yatırım yaparak paranızın artışını da, düşüşünü de şansa ve öngörülerinize bırakmak zorunda kalırsınız ama USDT’de böyle bir durum olmaz, paranızın değeri her USDT için 1 Dolar olacaktır.

tether usdt

Tether USDT Kullanımı

Tether USDT’yi direkt olarak Tether Limited’ten almak mümkün. Bunun için https://tether.to/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Oluşturacağınız hesap ile aynı zamanda bir sıcak cüzdana da sahip olursunuz.

Cüzdanınıza USDT eklemek için VISA, MasterCard gibi ödeme yöntemleri ile firmadan Tether USDT almanız gerekir. Daha sonra bu USDT’leri istediğiniz borsada ve işlemlerde kullanabilir, istediğinizde de aynı yolla geri çekebilirsiniz.

Tether USDT nedir bir kez de şöyle açıklayalım: Tether INC şirketi kendi sermayesinin bir kısmına karşılık her 1 Dolar için 1 USDT kripto para üretip bunu servis etmiştir. Ettiği kârlar ile de kullanımdaki USDT miktarını sürekli arttırmaktadır ancak USDT’nin değerini 1 Dolar’a denk kılarak. Asla çok yükselmez ve asla 1 Dolar’ın altına düşmez. Kripto para dünyasının devlet parası denilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir