.

Togg, Avalanche’ı Geliştiren Ava Labs ile İş Birliği Yaptı

USECASE Mobility yaklaşımı ile mobiliteyi bir adım öteye taşıyarak otomobilden fazlasını üretmek üzere yola çıkan Togg, Avalanche (AVAX) platformunu geliştiren Ava Labs ile iş birliğine adım attı.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında dijital ekonominin rolünün arttığını belirterek “İlk günden beri Togg kullanıcıları için yeni nesil dijital mobilite çözümleri geliştiriyoruz. Ava Labs ile yaptığımız iş birliği de Togg kullanıcılarının deneyimini başka bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine dahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek” dedi.

Değişen kullanıcı beklentilerine paralel olarak mobil telefonlarda son 15 yılda yaşanan değişim otomotivde de yaşanıyor. Togg, IoT ve M2M iletişim teknolojileri ile blok zinciri altyapısını birleştirerek mobilite dünyasında bu değişime liderlik ediyor.

Intermodal olarak adlandırılan karma modele sahip Togg Navigasyon sistemi sayesinde kullanıcılar farklı ulaşım çözümleri kullanarak seyahat etme imkanı sahip olacak. Kullanıcılar, Togg akıllı cihazlarını önceden rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten sonra scooter ile yolculuklarına devam edebilecekler. Bu ürün ve hizmetler karşılığında da Togg akıllı cihazın kullandığı blok zinciri teknolojisi ve akıllı kontratlar ile hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapabilecek. Ayrıca araçta yapılan bakım ve değişen parçalar blok zinciri üzerinde tutulacak, bu da güvenilir bir ikinci el piyasası oluşmasını sağlayacak.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Togg’un mobilitenin geleceğine şekil verirken en ideal blok zinciri platformunu tercih ettiğini söyledi ve “Avalanche, tamamlanma süresi bakımından blok zinciri üzerinde en hızlı akıllı kontratlara sahip ve küresel çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg ile işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz dedi

Togg Hakkında

Togg, fikri mülkiyet haklarına Türkiye’nin sahip olduğu, küresel ölçekte rekabet edecek global USECASE MOBILITY® markasıdır. 25 Haziran 2018’de kurulmuştur. Anadolu Grubu Holding A.Ş., BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Zorlu Holding A.Ş. ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin güç birliğiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

2022 yılı itibarıyla Avrupa’nın doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olacak Togg, elektrikli ve bağlantılı yeni nesil otomobiller geliştirip, bu otomobillerin odak noktasında gelişen bir mobilite ekosistemi oluşturmaktadır. Şirket, akıllı ve bağlantılı otomobiller sayesinde oluşturduğu bu ekosistem dahilinde yeni teknolojiler, hizmetler, ve yeni iş modelleri geliştirmektedir.

Togg, 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üreterek, 1 milyon adet üretimi hedefliyor.

Ava Labs Hakkında

Ava Labs, blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformu olan Avalanche’ da merkeziyetsiz uygulamaları kurmayı kolaylaştırır. İnsanların, dünyanın tüm varlıklarını, programlanabilir blok zinciri platformunda kolayca ve serbestçe dijitalleştirmelerini sağlar.

Ava Labs, Cornell Üniversitesi bilgisayar mühendisleri tarafından kuruldu. Şirket, Andreessen Horowitz’in başında olduğu bir yatırımcı grubundan yatırım aldı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar