test

.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan Önemli Kripto Para Kararı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan önemli kripto para kararı 16 Nisan gece yarısı itibari ile kamu oyuna duyuruldu. Açıklanan maddeler ve alınan kararlar kripto para için kısıtlamalar içeriyor. Daha öncesinde bakanlıklar dijital varlıklar üzerine araştırmalar yaptıklarını belirtmişlerdi.

Merkez Bankası tarafından gelen son bildiriye göre kripto paraların ödeme için veya doğrudan kullanımı engellenecek.

Detaylı anlatım resmi bildiride açıklanmıştır. MADDE 3 ve sonrasını okuyarak detayları edinebilirsiniz. Aynı zamanda bu yönetmelik 30/4/2021 tarihinde yürürlüğe girecek. Türkiye kripto paralar için olumlu yönde bir adım atmadı. Dünyanın farklı bölgelerinden ülkeler dijital varlıklara karşı farklı tutumlar sergiliyor. Örneğin Hindistan’da başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara karşı mesafeli. Türkiye için kripto para adımları sıcak gelişiyordu. 16 Nisan tarihi itibari ile durumun piyasaya olan uzaklığı belli oldu.

Yatırımcılar için gelecek fiyatlandırma çok önemli. Zira piyasadan büyük bir çekilme bile görülebilir.

Son olarak Royal Motors, Türkiye’de hizmet veren Bitci.com borsasına ait Bitcicoin ile otomobil satışı yapmaya hazırlanıyordu. 16 Nisan tarihli Merkez Bankası Tarafından gelen bildiriye göre durum biraz karışık olacak.

Merkez Bankası tarafından yayınlanan maddeler ve kamu oyuna sunulan bildiri ise şu şekilde(MADDE 3 VE SONRASI ÖNEMLİ KISIMLARI İÇERİYOR);

Güncel gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz:

Twitter, Instagram, Telegram

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar