test

.

Türkiye’de Bitcoin Google Aramaları Zirvede

Türkiye’de Kripto düzenlemelerini tartışırken, Google Trends verilerine göre Bitcoin’e olan ilgi artmaya devam ediyor.

Türkiye’de Bitcoin giderek daha popüler hale geldi. Birincil kripto para birimi için Google aramalarının sayısı, kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kullanma yasağı da dahil olmak üzere ülkeden gelen en son gelişmeleri takiben zirveye ulaştı.

Türkiye’ de Bitcoin Yatırımı

Türkiye’de kripto para birimiyle ilgili faaliyetler son birkaç haftadır yükselişte. Geçtiğimiz günlerde dijital varlıkların ödeme aracı olarak kullanımının yasaklanması dünya gündemine oturdu.Bu gelişmenin ardından, Ülkenin üçüncü büyük kripto borsası Thodex’in kurucusu, 2 milyar dolarlık yatırımla birlikte kayboldu.

Gelişmelerin aksine,Türk yatırımcıların sektöre ve özellikle Bitcoin’e olan ilgisini arttı. Google trend verileri, son aylarda bitcoin arama sayısının kademeli olarak arttığını gösteriyor.

Önceki rekor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın merkez bankası başkanını görevden almasının ardından bir günde Türk Lirası’nın % 15 oranında düştüğü Şubat ayı sonunda geldi.

Bitcoin satın almak için yatırımcıların ilgisi de son zamanlarda yükseliyor. “Bitcoin Satın Al” Google aramaları, sadece birkaç hafta önce yeni bir rekor kaydetti.

Kripto Piyasası Düzenlemeleri

Türkiye’nin üçüncü en büyük kripto ticaret merkezi iflasını duyurdu (Thodex) kısa bir süre sonra, dördüncü en büyük (Vebitcoin) de kapandı. Yine de, Vebitcoin’in durumu görünüyor. Vebitcoin ana neden olarak finansal zorlukları gösterdi ve şirkete bağlı kimse henüz kaçmadı.

Sonuç olarak, Türk makamları benzer olayları önlemek için harekete geçme kararı aldı. Konuyla ilgi bir “üst düzey yetkiliye” atıfta bulunan Bloomberg , ülkenin artık kripto para kullanımı konusunda daha kesin ve katı bir yasal çerçeve oluşturmayı planladığını bildirdi.

İsmi açıklanmayan kaynak, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu ve mali suçlar düzenleyicisi Masak’ın tasarıya katılacağını söyledi. İlk taslak birkaç hafta içinde duyurulması bekleniyor.

Yakın zamanda atanan Türkiye merkez bankası başkanı Sahap Kavcioglou, yeni düzenlemelerin yolda olduğunu doğruladı .

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar