Türkiye’de Litecoin Nereden Alınır?

İlk çıkan dijital para birimi olan bitcoin, piyasadaki fiyatından dolayı, küçük yatırımcılar tarafınca pek tercih edilmemektedir. Küçük miktarlı yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, bitcoinden sonra ortaya çıkmış olan litecoin küçük yatırımcıların yanı sıra, büyük firma ve şirketler içinde yatırım aracı olarak görülmekte. Eski Google çalışanı Charlie Lee tarafından 2011 yılında piyasaya sürülen kripto para birimi için yatırımcılar, litecoin alınır mı ve litecoin nereden alınır gibi soruları yaygın olarak sormaya başladı. İlk olarak litecoin satın almak için Türkiye’deki coin borsalarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Türkiye’den coin almak isteyen kişiler için koinim.com adresi verilebilmektedir. Öncelikle üye olmanız ve ardından site hesabına para göndermeniz gerekmektedir. Ne kadar para yatıracağınızın bilgisini vermeli ve size gönderilen hesap numarasına havale yapmanız gerekmektedir. Ancak havale işlemi sırasında açıklama bölümündeki kodu girmeniz gerekmektedir. Bundaki amaç, borsanın parayı gönderen kullanıcının tespit edebilmesini sağlamaktadır. Bu işlemler sonucunda hesabınızdaki para aktif olduktan sonra litecoin satın alabilir ya da daha sonra isterseniz kolay şekilde satabilirsiniz.

litecoin
litecoin

Yurtdışından Litecoin Nereden Alınır?

Türkiye’de yer alan borsalardan litecoin satın alınabildiği gibi, yurtdışındaki pek çok borsadan kolay şekilde satın alabilirsiniz. Yurtdışından Litecoin nereden alınır sorusu için Cex.io, Bittrex, Bitfinex ve Poloniex borsalarından kolay şekilde coinleri satın alabilir ve de dilediğiniz takdirde satabilirsiniz. İlk dijital para birimi olan bitcoin ile litecoin arasındaki fark genel olarak herkesin merak ettiği sorular arasındadır. Aralarındaki en bilinen farklardan birisi litecoin, bitcoine göre daha düşük ücretlidir. Buna göre küçük yatırımcıların gözde para birimi olarak adlandırılmakta. Aynı zamanda litecoindeki güvenlik sistemi diğer para birime oranla daha korunaklıdır. Bunun ile birlikte litecoin’deki işlem doğrulama süresi, bitcoine göre daha hızlıdır.

Litecoin Güvenli Mi?

Yaklaşık 395 TL değerine sahip olan 1 litecoin, diğer dijital para birime olan bitcoinden daha ucuz olmaktadır. Buna göre yeni yatırım yapmak ve az miktarda parası olan yatırımcıların gözdesi haline gelen para birimi için yaygın olarak litecoin güvenli mi soruları sorulmaktadır. Son 2-3 yıl içerisinde daha çok tercih edilen litecoin için bu sorunun cevabı evet olmaktadır. Fazla talep olduğu sürece daha da değerlenecek olan litecoin için bitcoini geride bırakacağı bile düşünülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir