.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Bitcoin Hakkında Şifreli Tweet

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in 5.7 milyon takipçili hesabından paylaştığı tweet kripto ve Bitcoin topluluğu tarafından merak konusu oldu.

Yakın zamanda açık kaynaklı bir Bitcoin madencilik projesi başlatmak istediğini belirten Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’nin dün attığı “705742” tweet’i, sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Dorsey, dün akşam ne olduğuna anlam verilemeyen ve sadece “705742” sayısının yer aldığı bir tweet attı. Tweet, kripto topluluğu tarafından Bitcoin ile ilgili henüz açıklanmamış bir plan olduğu şeklinde spekülasyonlara neden oldu.

Blok Numarası Olduğu Anlaşıldı

Twitter ve Square CEO’su olan Dorsey’in attığı bu tweetin, çıkarılan bloğun numarası olduğu kısa sürede anlaşıldı ancak Dorsey neden böyle bir tweet attığı sorularını cevaplandırmadı. Bazı takipçiler, Bitcoin’in tarihindeki en yüksek seviyeye geleceği fiyatın bu blokta oluşacağını imâ etmek için böyle bir tweet’in atıldığını söyleseler de bu durum da gerçekleşmedi.

Kullanıcılar söz konusu bloku internet üzerinden araştırsalar da sıra dışı bir şey bulamadılar. Bir Reddit kullanıcısı ise, Dorsey’in önerdiği yeni madencilik sistemi tarafından çıkarılan ilk blok olduğunu öne sürdü. 2 milyar dolarlık işleme dikkat çeken kullanıcı, “Square/Cashapp için makul bir hacim gibi görünüyor” dedi. Bazıları ise Dorseyi’in Bitcoin için yıl sonu hedefi olabilir şeklinde şaka yaptı.

Kolay kullanılabilen bir mobil Bitcoin cüzdanından, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir projeye kadar önemli hedefler ortaya koyan Dorsey, Haziran ayında Miami’de gerçekleştirilen Bitcoin konferansında da “Hayatımın sonuna kadar şirketlerim ve ben Bitcoin’in geliştirilmesi için çalışacağız” demişti.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar