.

Twitter, Doğrulanmış NFT Profil Resmi Özelliğini Etkinleştirdi

Twitter, kullanıcılarına en son güncellemeyle NFT profil resmi hizmetini sunmaya başladı. Sosyal medya devi Twitter, kullanıcıların profil resimleri için kullanılan NFT’leri resmi olarak doğrulamasını sağlayan bir özelliği etkinleştirdi. 

Doğrulama sisteminden önce herhangi bir kullanıcı istediği profil resmini sağ tıklayıp kaydedebilir ve kopyalayabilirdi. Bir resmin sahibinin kim olduğunu kontrol etmek için Ethereum blok zincirine girmek gerekiyordu.

20 Ocak’ta kullanıma sunulan özellik, yalnızca Twitter Blue hizmetinin ücretli aboneleri tarafından kullanılabilecek. Resmi NFT’ler, profil resimleri için kullanılan geleneksel dairesel kenarlık yerine altıgen bir kenarlıkla vurgulanacak.

Twitter, Doğrulanmış NFT Profil Resmi Özelliğini Etkinleştirdi

Doğrulanmış NFT profil resmi değişikliği firmanın bugüne kadar NFT alanında yaptığı en büyük adım. NFT teknolojisindeki yeniliklere kendi bünyesinde de yer vermeye çalışan Twitter, son birkaç yılda kripto endüstrisi için de tercih edilen en popüler sosyal medya platformu haline geldi.

Bilgisayar korsanlarının görüntüyü kopyalaması, bir blok zinciri adresiyle NFT’sini basması ve profillerine yüklemesi akla gelen problemlerden. Ortada dolaşan bu ihtimallere rağmen Twitter, meydana gelebilecek herhangi bir dijital hırsızlıkla nasıl mücadele edeceğini henüz açıklamadı.

Twitter, NFT ve Kripto Teknolojisinin Destekleyicisi

WSJ’ye göre, şirketin ürün lideri Esther Crawford, Twitter’ın “NFT, blok zinciri ve kripto teknolojisi etrafında keşif, konuşma ve eğitim için sosyal ağ olarak konumlandığını” söyledi . Crawford kripto teknolojisini desteklediklerini şu sözleriyle dile getirdi:

“Kripto, Twitter’ın geleceğinin temel direğidir. Sanal ürünleri ve para birimlerini yönetmek için merkezi olmayan uygulamaları kullanma konusunda içerik oluşturucular arasında artan bu ilgiyi desteklemek istiyoruz.”

Twitter, doğrulama görevi gören OpenSea pazarından bir kullanıcının NFT’sini almak için üçüncü katman bir API (uygulama programlama arayüzü) kullanır. OpenSea’ de herhangi bir sorun oluşursa, Twitter görüntüleri ve tokenleri doğrulayamayabilir.

NFT alanındaki rekabet her geçen gün kızışıyor ve sosyal medya şirketleri bu rekabette ön planda olmak istiyor. Meta’nın, kullanıcılarının Facebook ve Instagram pazarında NFT’ler oluşturmasına ve satmasına izin verecek planlar üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Twitter, NFT’ler, kripto, Dapps ve Blockchain teknolojisine odaklanmak için yeni bir birim oluşturduğunu da duyurdu.

NFT piyasası, 2021 yılından bu yıla kadar devam eden ciddi bir büyüme yaşadı. Nonfungible.com’a göre , geçen hafta NFT satışlarının değeri 517 milyon dolara ulaştı. Şirket ayrıca, 277.509 NFT’nin birincil ve ikincil pazarlarda satıldığını bildirildi.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz! 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar