.

Twitter, iOS Kullanıcıları İçin NFT Planlarını Duyurdu

Twitter, iOS kullanıcıları için yakın tarihteki NFT planlarını duyurdu. Bitcoin ( BTC ) bahşiş özelliği bugün iOS kullanıcıları için Twitter’da yayına girerek ilk küresel para ağı haline geldi. Twitter, entegrasyon için altyapıyı ve API’yi oluşturmak üzere lightning network’e dayanan bir BTC cüzdan uygulaması olan Strike ile ortaklık kurdu ve aylar süren testlerden sonra, Android ile iOS kullanıcılarının kullanabilmesi için özellik artık yayında.

Strike’ın kurucusu Jack Mallers, daha sonra Jack Dorsey tarafından paylaşılan BTC bahşiş özelliğini duyurmak için Twitter’da bir gönderi paylaştı.

BTC entegrasyonu, son birkaç yılda benimsenmesi çok fazla artan lightning network kullanımını da teşvik edecektir. Layer-2 çözümünde şu anda 72.380 ödeme kanalı açık, bu da 2019 ve 2020’deki 32.000 açık kanal taban çizgisinden %226 seviyesinde artış gösterdi.

BTC bahşiş özelliği en popüler sosyal medya platformlarından birinde yayınlanırken, Twitter da büyük NFT planlarını açıkladı. Platform, kullanıcıların NFT cüzdanlarını Twitter hesaplarına entegre etmelerini sağlayacak. Twitter CEO’su Jack Dorsey, BTC’nin merkezinde yer alan takım planı açıklayan bir Bitcoin savunucusu. BTC bahşiş sistemini Twitter’a entegre etmesinin yanı sıra, Dorsey liderliğindeki Square, Bitcoin’in üstünde bir donanım cüzdanı ve Merkezi Olmayan Finans üzerinde çalışıyor.

Bitcoin Fiyatı 45 Bin Dolara Yükseldi

Bitcoin fiyatı bugün 45 bin dolarlık kilit direnci kırarak günlük en düşük seviyesi olan 43.400 dolardan yükseldi. En iyi kripto para birimi, aylık en yüksek seviye olan 53.200 dolar seviyesinden geriledikten sonra son üç hafta içinde piyasa değerinin yaklaşık %20’sini kaybetti.

Tarihsel olarak düşüş eğilimi gösteren Eylül ayı sona sona ererken, en iyi kripto para konsolidasyonunun bir eğilimin tersine dönmesi bekleniyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar