.

Uniswap v3, Ethereum Üzerinde Yayına Giriyor

Merkezi olmayan değişim protokolü Uniswap’in uzun zamandır beklenen üçüncü yenilemesi Bugün yayına girdi.

Mart ayında tanıtılan Uniswap v3, ağ üzerinde token değişimini büyük ölçüde daha verimli hale getirmeyi hedefliyor.Duyurudu bildirildiği üzere, tasarım, likidite sağlayıcılarının (LP’ler) özelleştirilmiş fiyat aralıkları dahilinde pazarlar oluşturabileceği konsantre likidite adı verilen bir kabiliyete odaklanıyor.

The Block Research’ten Mika Honkasalo’nun The Scoop podcast’indeki bir yayında konuyla alakalı: “Uniswap’in bu tür aktif likidite tedarikine yönelmek dışında tasarımlarında gidecek hiçbir yeri olmadığını düşünüyorum çünkü bu, geleneksel piyasalarda işe yarayan bir şey. “

Ek olarak, Uniswap ekibi, Uniswap v3’ün işlem maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan bir ikinci katman protokolü olan İyimser Toplama’ya daha sonraki bir tarihte uygulanacağını söyledi.

The Block tarafından toplanan veriler, Uniswap‘in Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa olmaya devam ettiğini ve Nisan ayı boyunca hacim olarak yaklaşık 51 milyar dolar çekildiğini gösteriyor.

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar