.

Ünlü Komedyen Cem Yılmaz, NFT Dünyasına Katıldı!

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, son zamanlarda gündemde olan NFT konusunda ilk adımını attı. Yılmaz, Twitter hesabı üzerinden, kendi çizimlerini NFT olarak satışa sundu.

Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Var mı NFT isteyen? İsteyene atıyorum. Deneme ya bir şey değil” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, NFT’lerin müzayedesinin yapıldığı Opensea platformu üzerinden bir çizimini satışa sunarak hesabını paylaştı.

Cem Yılmaz, NFT sektörüne adım atan ilk Türk sanatçı olmadı. Öncesinde sanatçı Tarık Tolunay’ın satışa çıkardığı ‘Fractal İstanbul – Pandemi’ eseri, Türkiye’nin NFT’ye çevrilerek satılan ilk eseri olmuştu. Galata Köprüsü ve Karaköy’ün çizimini içeren eserin NFT’si, 20 Ethereum‘a (ETH) satıldı.

Futbol kulüpleri de işin içine girmişti. Galatasaray, Türkiye’nin ilk NFT koleksiyonunu satışa sunmuştu.

Ünlü karikatür dergisi Uykusuz da NFT galerisinin hazırlanmasında sona yaklaştıklarını belirtmişti.

Oyuncu Bensu Soral da geçtiğimiz aylarda ‘RIP Black Mamba’ adlı eserini NFT’ye dönüştürerek ‘OpenSea’ adlı pazar yerinde satışa sunmuştu.

Sanatçı Gülben Ergen ise meşhur; “Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz” sözünü NFT olarak satmıştı.

NFT Nedir?

NFT, dijital ortamda eserlerin eşsizliğini sağlayabilen, blockchain tabanlı bir teknolojidir.

Kısa bir araştırma ile konunun mantığını kavramak isteyenler NFT ’leri değiştirilemeyen bir varlık olarak düşünebilir. Onu bu kadar değerli kılan özelliği ise bir ürünü veya veriyi kopyalanamaz ve özgün bir hale getire bilmesinden kaynaklanmaktadır. Kısaca NFT’ler bir şeyin kime ait olduğunu belgeleyen dijital sertifikalardır.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar