.

Ünlü Yatırımcı, Piyasadan Para Çekmenin En İyi Zamanını Açıklıyor

Ünlü yatırımcı Charlie Burton, yatırımcıların boğa piyasalarında duygularını nasıl yönetebilecekleri ve tanımlanmış bir takım ticaret kuralına bağlı kalmanın önemi hakkında ipuçları veriyor.

2021 yılında, Bitcoin fiyatı 64,863 dolara çıkarak yeni bir rekor kırmış ve Bitcoin’e karşı çıkan kişileri şok etmişti. Ardından DeFi ve NFT sektörü dünya çapında popüler olunca, kripto para piyasası için süratli bir yolculuk oldu.

Kripto yatırımcılarının böyle zamanlarda dikkatli olmaları gerekiyor çünkü kripto para piyasasının kötü değişken doğası, trend değiştiğinde saatler veya günler içinde büyük servetlerin yok olmasına sebep olabilir.

Katı Kurallarınızın Olması Gerekir

Ünlü yatırımcı ve Ezeetrader’ın kurucu ortağı Charlie Burton’a göre, her yatırımcının, duyguları yükselmeye başladığında bağlı kalacakları tanımlanmış bir takım kurallara sahip olmasının önemli olduğu zamandır çünkü “hepimiz yanılabiliriz, kusurlu insanız, özellikle kripto para piyasasında.” ve ekledi;

“Doğal olarak şu ya da bu eğilime karşı açgözlülük ya da korkudan etkileniyoruz. Bu yüzden kesinlikle bazı basit kurallarımız olmalı.”

Bu kurallar, yatırımcıların düşüş yaşanması durumunda yüzde kaçta stop loss koyduğu, portföyünde hangi kripto para için ne kadar miktar ayırdığı, bakiyesinin yatırım için kullandığı maksimum yüzdesi ve yatırımlar için belirlenmiş bir satış emrine sahip olmak gibi şeyleri içerebilir.

Burton ekledi, “Önemli olan çok fazla kendi kendine konuşma. ‘Bu kripto parayı şimdi alırsam ve yükselmez veya düşerse, kendime kızacak mıyım?’ İşte bu, her işleme atlamamı engellemeye yardımcı olacak harika bir cümle.”

Bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

 

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar