.

Ünlü Yatırımcı Warren Buffett’ın Bitcoin Hakkında Söylediği Sert Sözler

Forbes Dergisi’nin “2021 Milyarderler Listesi“ne göre 96 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 6. insanı olan, Warren Edward Buffett, 20. Yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biri olarak gösterilmektedir. Fakat Warren Buffett’ın son zamanların gözde yatırım metodu haline gelmiş kripto paraların öncüsü olan Bitcoin hakkında düşünceleri pekte olumlu değil. İşte sizler için Buffet’ın Bitcoin hakkında ki sözlerini derledik.

Warren Buffett’ın Bitcoin Hakkında Düşünceleri

  • Bitcoin ya da diğer kripto paralar bir para birimi değiller. 10 ya da 20 yıl sonra ortalıkta olmazlarsa hiç şaşırmam. Kripto paralar kalıcı bir değişim aracı ya da bir değer deposu değiller.
  • Temelde sadece bir yanılsama. Anonim olarak para aktarabilmenin çok etkili bir yolu. Çekler de para aktarabiliyor ama sırf para aktarabildikleri için bir değere sahipler mi? Umarım, Bitcoin bunu yapmanın daha iyi bir yolunu bulur. Bitcoin’in kendi içinde değerinin olduğu bence sadece bir şakadan ibaret.
  •  Yükselen bir fiyat daha fazla alıcı oluşturur. İnsanlar ‘Buna girmem gerek’ diye düşünür. Bu durumda insanlar anlamazlarsa daha iyi olur. Eğer anlamazsanız, anladığınızdan çok daha fazla heyecanlanırsınız.
  • Önümüzdeki 50 yıl içinde üretken varlıklara sahip olmak, kağıt parçalarına veya Bitcoin’e sahip olmaktan çok daha iyi olacak. 
  • Genel olarak kripto paraların kötü bir sona doğru ilerlediğini söyleyebilirim. Kripto paralara beş yıllığına bir yatırım yapsaydım, bundan memnun olabilirdim. Ancak kısa süreliğine on sent dahi yatırmam.
  • Bitcoin bir süre kendi kendine beslenecek. Hatta uzun vadede çok yüksek fiyatlara dahi çıkacak. Ancak en sonunda Bitcoin ve diğer kripto paralar kötü bir şekilde noktalanacak.
  • Bitcoin fare zehrinin karesidir.
  • Sen ve ben ya da bir başkası çeşitli kripto para birimleri satın alsak da çoğalmayacaklar. Önümüzde oturan bir grup tavşan olmayacak. Sadece orada öylece duracaklar. Bir süre sonra heyecanlanacağını umarak senden daha fazla alıyorum. Halbuki bir evde oturup bu fiyatı birlikte artırabiliriz. Ancak bir süre sonra o Bitcoin’i alacak bir başkasını bulmak zorundayız. Kripto paraların sonu geliyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar