.

Uzman Analist Açıkladı, Ethereum Almak İçin İyi Bir Dönem Mi?

Çin’in yoğun baskısı ve açıklamaları ile düşüş yaşayan kripto piyasasında, altcoinler rallisine devam edebilecek mi? En büyük altcoinlerden biri olan Ethereum, yıl içerisinde yatırımcılarına çok kazandırdı. Ancak, mevcut piyasa koşullarında büyük bir yatırım getirisi beklemeli misiniz? Ethereum gerçekten ATH’sine tekrar gelebilir mi? İşte uzman analistin yorumlarını sizler için derledik…

Ethereum Boğa Koşusunda Mı?

Popüler analist Benjamin Cowen, Ethereum için uzun vadeli değişiklikleri tartışmak için günlük ve haftalık grafikleri inceledi. Günlük grafikte Ethereum %6 artışla 2.264 dolardan işlem gördü ve haftalık grafikte %17’lik güçlü bir yükseliş gerçekleştirdi. Bu, Ethereum’un olumlu bir bölgede kapandığı neredeyse son bir aydaki ilk hafta. Ancak, insanlar bu yaz yeni bir ATH(Tüm zamanların en yüksek seviyesi) beklememelidir. 

Ethereum’un bir süre önce olduğu gibi bir boğa koşusuna girmesi için, Bitcoin‘in 20 haftalık SMA’nın üzerine çıkması ve ATH’sine yaklaşması gerekiyor. Bununla birlikte, şu anda Bitcoin hala 20 haftalık Basit Hareketli Ortalamanın altında, bu da boğa piyasasını dört gözle bekleyenler için iyi bir işaret değil. BTC buradan düşerse, Ethereum da aynısını yapacaktır.

Ethereum 20 haftalık SMA’sının üzerinde | Kaynak: Benjamin Cowen

Ne Zaman Yatırım Yapılmalı?

Şu an yatırım yapmak için kötü bir zaman değil. Piyasa şu anda açıkça yeşil olmasa bile, bu, madalyonun yükselemeyeceği anlamına gelmez. Aslında, Ethereum 20 haftalık SMA’nın üzerinde kapanış için olumlu görünüyor.

Yeni bir ETH/BTC çiftinde tekrardan ATH görebilmek için fiyat göstergesinin düşüş trendini kırması gerekiyor. Bu değerleme mevcut değerinin en az %24-25 üzerinde olduğunda, Ethereum 3000 dolara gelecek ve bu da olası bir boğa koşusu için gerekli koşulları sağlayabilecektir. Benjamin Cowen ekledi,

“Buna bakmanın yolu, BTC 20 haftalık SMA’nın üzerinde haftalık kapanışlar yapana ve bunu destek olarak onaylayana kadar nispeten temkinli kalmak”

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar