.

Uzman Analist, ETH İçin %200 Artış Öngörüyor! Altcoinler İçin Uyarıyor

Kripto piyasasında yoğun olarak takip edilen uzman kripto analisti Michael van de Poppe, altcoinler için volatil (oynak) bir 4. çeyrek görüyor ancak Ethereum’un (ETH) döngüyü Bitcoin’e karşı büyük bir koşuyla sonlandıracağını düşünüyor.

Kripto analisti Michael van de Poppe, yaklaşık 445 bin Twitter takipçisine, Ethereum’un önümüzdeki aylarda Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı %200 ralli yapmasının olasılıklar dahilinde olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, BTC’nin Aralık ayına kadar altcoinler pahasına piyasaları devralabileceği konusunda uyarıyor. Yatırımcılara göre Aralık, tarihsel olarak Bitcoin dışındaki altcoinleri satın alma ayıdır.

“Aralık genellikle altcoin satın almak için en iyi dönemdir.”

Tarih tekrar ederse, oradan ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) bölgesine doğru ETH/BTC’de %200’lük bir koşu elde ediyor olabiliriz, ancak önce Bitcoin yükselirken daha ağır bir düzeltme yapıyor olabiliriz.”

Van de Poppe, altcoinlerin kısa vadeli düşüş eğiliminde olmasına rağmen, günün sonunda Bitcoin’in liderliğini takip edeceğine inanıyor.

Bitcoin’i daha yakından inceleyen Van de Poppe, önümüzdeki haftalarda en iyi kripto varlığının fiyat hareketini çiziyor.

Altcoin piyasasında hala çok fazla güç görmüyoruz. Bu yüzden, altcoinlerde kalmak için hala doğru zaman değil ve burada yaptığım senaryoda önümüzdeki haftalarda Bitcoin’de hala güç göreceğimizi düşünüyorum. 70.000 dolarlık bir test büyük olasılıkla son bir düzeltme hamlesi yapmadan önce bir ay içinde gerçekleşecek, yeni bir tüm zamanların en yüksek bölgesini test etmeden tüm bu boğa döngüsü sonlanmayacak.”

Bitcoin Fiyatı Yükseliyor

ABD’nin sermaye piyasaları regülatörü SEC’in Bitcoin vadeli işlemler ETF’sini onaylamasıyla birlikte en büyük kripto para birimi Bitcoin’de yükseliş ivme kazandı. Haberin duyulmasının ardından Bitcon’in değeri son 24 saat içinde 62.900 dolara kadar yükselerek, Nisan ayından bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.

Yazının yazıldığı sırada en büyük kripto para birimi Bitcoin ufak bir düzeltme gerçekleştirdi ve son 24 saat içerisinde %5 lik yükseliş ile 61.900 dolar seviyesinde işlem görüyor, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ise 24 saat içerisinde %4’lük bir yükseliş ile 3.915 dolardan işlem görüyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar