.

Uzman Analist Mike McGlone: Bitcoin 100 Bin Dolar Yolunda

Geniş çapta takip edilen Bloomberg Intelligence emtia analisti Mike McGlone, Bitcoin için en az direnç yolunun 100.000 doları aştığını söylüyor.

Yeni bir raporda McGlone, kripto piyasalarının yıkıcı bir düzeltmeden kurtulduğunu, yukarı yönlü bir makro trendi sürdürmeye hazır olmaları gerektiğini söylüyor. Ve açıklamalarına şu sözler ile devam ediyor;

“İç burkan bir düzeltmeye katlandıktan sonra, kripto piyasasının 2. çeyrek dip seviyelerinin altına düşmektense yukarı yönlü seyrine devam etme olasılığının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bitcoin ve Ethereum’un 2H’de (ikinci yarı) rekor seviyelere ulaşmasını ne durdurabilir, daha zor bir soru olabilir. Artan talep ve benimseme, azalan arzla karşı karşıya…

Kripto piyasası sadece bir yutturmaca ve spekülasyon olabilir veya erken fiyat keşif günlerinde para ve finansta bir devrim olabilir. Düşüncemiz tabi ki ikincisidir. Çok sayıda haberin kanıtladığı gibi, özellikle keskin bir düzeltmenin ardından ve benimsenmenin hala arttığı bir dönemde, neden kalıcı bir eğilimi karmaşıklaştıralım?”

En İyi Performans Bitcoin’den

McGlone’a göre, Bloomberg’in verileri Bitcoin, altın ve tahvillerden oluşan bir endeksin G4 merkez bankalarının bilançosunun genişlemesini yakından takip ederek 2015’ten bu yana S&P500’den daha iyi performans sergilediğini gösteriyor.

Grafiğimiz, 2015’in sonundan bu yana, özellikle 2020’nin başından itibaren S&P 500’den daha iyi performans gösteren Bitcoin-Gold-Bond endeksinin yanı sıra hızla yükselen G4 merkez bankası bilançolarını gösteriyor.

Bitcoin, banka hesabı olmayanları bankaya yatırmaya yardımcı oluyor ve gelişmekte olan birincil ülke olan Çin, sermayenin veya söylemin serbest akışına izin vermiyor.”

bitcoin
Kaynak: Bloomberg Intelligence

“Ethereum’ın Bitcoin için 5.000 dolar ve 100.000 dolara doğru ilerleme kat ettiğini görüyoruz. Bazı altın ve tahvil kombinasyonlarının portföyleri, portföye bir miktar Bitcoin ve Ethereum eklemeden giderek daha boş görünmeye başlıyor.”

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar