.

Valkyrie’nin Bitcoin Vadeli ETF’si İşleme Açıldı

Geçtiğimiz hafta SEC tarafından onaylanarak, işlem gördüğü ilk günde yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım alan ve rekor kıran Proshares Bitcoin ETF’sinin (BITO) ardından, bugün Valkyrie Investments’in Bitcoin ETF’si ‘BTF’ (Bitcoin Strategy ETF) Nasdaq’ta işleme açıldı.

Valkyrie Investments’in Bitcoin ETF’si hafta başında ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’den onay almasının ardından bugün NASDAQ’ta işleme açıldı. Piyasa yorumcuları Bitcoin vadeli işlemlere dayalı ETF’nin doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan ETF’lerden daha az çekici olduğunu ifade etse de, ETF’lere duyulan ilgi oldukça yoğun oldu.

Kurumsallar İçin Bİtcoin Yatırımını Kolaylaştırıyor

Bitcoin ETF’sine olan ilgiyle beraber en büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da, hafta başlarında 67 bin doların üzerine kadar çıkmıştı.

Bilindiği üzere Bitcoin ve benzeri dijital ürünler, hackerlar ve dolandırıcılar tarafından saldırıya uğrayabilmekte ve yatırımcılar bakiyelerini saniyeler içerisinde kaybedebilmekte, bu yüzden ETF’ler saklama ve yönetim gibi risklere girmek istemeyen kurumsal firmalar için, Bitcoin’e yatırım yapabilme adına çok daha kolay bir yol olarak görülüyor.

Grayscale İçin Spot Bitcoin ETF İddiası

Yakın zamanda Gündemcoin olarak belirttiğimiz üzere, ismini paylaşmak istemeyen bir kişi, Grayscale’in, vadeli Bitcoin ETF’sinin aksine, spot Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuruda bulunmayı planladığını iddia etmişti. Bu iddia doğruysa ve SEC tarafından onay gelirse, bu yılın sonuna doğru piyasadaki ilk spot Bitcoin ETF’ye sahip olabiliriz. Grayscale’in amacı, Bitcoin Fonunu (GBTC) spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar