.

Verilere Göre Her Gün 10’dan Fazla Yeni Kripto Para Piyasaya Sürülüyor

Yeni verilere göre, kripto endüstrisine kurumsalların yoğun ilgisinin arttığı dönemde, son 12 ayda, günde ortalama 10, toplamda ise yaklaşık 5.000 yeni kripto para ortaya çıktı.

2021 Kripto Para Birimi Patlaması

CoinMarketCap ana sayfasında, mevcut kripto para sayısı yakın zamanda 12.000 aştı. Bu, site tarafından geçen yılın Eylül ayında kaydedilen yaklaşık 7.100 kripto paranın oldukça üzerinde , yani yalnızca son 12 ayda en az 4.900 yeni dijital varlık piyasaya sürüldü.

Bu, Bitcoin’in başlangıcından bu yana mutlak kripto para birimi sayısındaki en büyük yıllık artışı temsil ediyor. Bu süre zarfında, dijital varlık endüstrisi toplam 2 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştı.

Kripto yaratmaya olan ilgi, büyük ölçüde Bitcoin’in geçen yılki fiyat artışlarından ve ayrıca alandaki kurumsal katılımın artmasından kaynaklanıyor.

Elon Musk ve Jack Dorsey gibi ünlü isimler sektöre ve sunduğu olanaklara destek gösterdikçe , hem yaratıcı hem de finansal ilgi bu alana çekilmeye devam ediyor. Bu, piyasaları daha da güçlendirerek geliştiricilere potansiyel kazançları ve talebi kaçırmamak için kendi kripto para birimleri üzerinde çalışmaları için fırsat veriyor.

Ayrıca, dijital varlıklar, özellikle korona virüs pandemisinin yarattığı ekonomik kriz sırasında, enflasyona karşı korunma için bir varlık sınıfı olarak yüksek ilgi gördü. Eylül 2020, borsaların düştüğünü görürken, kripto para birimleri çoğunlukla değerlerini korudu. Bu, daha da fazla içerik oluşturucuya, gelişmekte olan varlık sınıfına yatırım yapmaya ve gelişmeye başlama konusunda fırsat yaratmış olabilir.

Bu Kripto Piyasası İçin İyi Bir Şey mi?

Artan ilgi ve teknolojik gelişme, kripto endüstrisinin büyümesi için çok önemli olduğundan, sürekli artan sayıda token ters etki yapabilir ve hatta tehlikeli olabilir.

Gerçekten de, bu tokenlerin çoğu, doğrudan dolandırıcılık değilse bile tehlikeli yatırımlar gibi görünüyor. Avustralyalılar arasında yalnızca 2021’in ilk yarısında kripto dolandırıcılığı nedeniyle 25 milyon doların üzerinde kayıp yaşandı.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar