test

.

Visa, Avustralya’da Bitcoin İle Ödeme Yapılan Fiziksel Kartı Onaylayacak

Küresel ödeme devi Visa, Avustralya’da yeni bir Bitcoin fiziksel kartının verilmesini onaylayarak dijital para birimini benimsemeye başladığını hissettiriyor. Avustralyalı kripto harcama uygulaması CryptoSpend Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Visa’nın Avustralyalıların Bitcoin’lerini yerel mağazalarda harcamasına izin verecek bir fiziksel banka kartı verilmesini onayladığını duyurdu. 

Visa’nın Onayı Bu Hafta İçinde Açıklaması Bekleniyor

CryptoSpend kurucularının Australian Financial Review’e verdiği röportajda söz konusu yeni kartın güçlü yerel ödeme şirketi Novatti tarafından verileceğini ve eylül ayında aktif olarak kullanılacağını belirtti. Visa’nın onayı bu hafta içinde açıklaması bekleniyor.

Rapora göre, kullanıma başlanacak olan kripto banka kartı, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash dahil olmak üzere bir çok büyük kripto para birimini harcanmasına izin verecek. Kullanıcıların kripto varlıkları BitGo tarafından saklanacak. 

CryptoSpend’in kurucu ortağı Andrew Grech, kart ile birlikte Avustralyalılara kripto para birimini satmak yerine, Bitcoin yatırımlarındaki karlarını nakde çevirmenin farklı bir yolunun sunulduğunu söyledi.

Visa, Binance ve Diğer Borsalar İçin Kripto Harcamaları Adına Fiziksel Kartların Verilmesini Zaten Onaylamıştı 

Mali İncelemeye göre Visa, Avustralya’da Binance gibi bazı küresel kripto borsaları için kripto harcamaları adına fiziksel kartlarının verilmesini zaten onaylamıştı, ancak bu kartlar henüz ülkede mevcut değil. 

Kripto borsası Crypto.com da Avustralya’da Visa banka kartlarının doğrudan üreticisi olmak için onay aldı ve yakında bir kart çıkarmaya hazırlanıyor. Andrew Grech ayrıca kriptoyu doğrudan harcamanın onu satmanın daha uygun bir yolu olduğunu belirtti. 

Kripto haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri Twitter‘da, Instagram‘da ve Telegram‘da takip edin!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar